Zamknij

Czy w Tarnowskich Górach potrzebny jest sanepid?

07:08, 28.05.2020 | ek
Skomentuj Rada Powiatu Tarnogórskiego apeluje do wojewody, by w Tarnowskich Gó?ach utworzyć stację sanitarno-epidemiologiczną. Fot. Zrzut ekranu
REKLAMA

Radni powiatu tarnogórskiego apelują do wojewody śląskiego o utworzenie w Tarnowskich Górach sanepidu. Uważają, że mieszkańcy mają utrudniony dostęp do tej instytucji.

Obecnie powiat tarnogórski podlega pod stację w Bytomiu. Jak uzasadnia rada, obszar obsługiwany przez tę instytucję jest za duży, bo obejmuje Bytom, Piekary Śląskie oraz powiat tarnogórski, na którym łącznie mieszka 370 tysięcy osób. Dla porównania Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublińcu nadzoruje wyłącznie powiat lubliniecki, gdzie mieszka niecałe 77 tysięcy osób.

Zadaniem sanepidu jest jak najszybsze identyfikowanie niepożądanych zjawisk wpływających na zdrowie człowieka. "Jeszcze do niedawna można było wysnuwać wnioski, że stan bezpieczeństwa sanitarnego gmin położonych na terenie powiatu tarnogórskiego stale się poprawia. Wyobrażenie to niestety zupełnie zmienia się w czasie panowania na terenie naszego kraju epidemii COVID-19. Okazuje się, że objęcie nadzorem trzech dużych, gęsto zaludnionych powiatów, przez jedną stację sanitarno-epidemiologiczną zupełnie nie sprawdza się w tym trudnym czasie. Pomimo poświęcenia i ogromnego zaangażowania ze strony pracowników bytomskiego sanepidu osoby, które zachorowały bądź też zostały objęte kwarantanną domową ze względu na kontakt z osobą zarażoną, mają wyjątkowo trudny kontakt ze służbami, które zostały zobligowane do udzielania im pomocy" – stwierdzają radni w uzasadnieniu i podkreślają, że nie spodziewają się, by w najbliższym czasie sytuacja się unormowała. Tym bardziej, że jesienią możliwa jest druga fala zachorowań.

 

(ek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

misiekmisiek

8 0

Przecież już kieys w Tg był sanepid. Po co go likwidowali??? 10:46, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TG RBATG RBA

5 3

Tarnowskie Góry żądają dostępu do morza, i tu wcale nie chodzi o Bałtyk. 11:42, 28.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Hanys Hanys

2 0

W domu wszyscy zdrowi? Zmienmy to z tym morzem zadamy zeby gorole opuscili Slask. 14:23, 28.05.2020


OlaOla

7 0

Czy nie zlikwidowała go w latach 2010-2012 poprzednia władza? I wszystko w tym temacie!!!! 12:21, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz