Zamknij
REKLAMA

Karetka dla szpitala. Na zakup złożyły się gminy i powiat

08:43, 24.06.2020 | JT
Skomentuj Ambulans przekazała prezesowi szpitala starosta Krystyna Kosmala. Fot. Jacek Tarski
REKLAMA

240 tysięcy złotych kosztowała karetka pogotowia, którą gminy powiatu i powiat kupiły wspólnie dla tarnogórskiego szpitala. We wtorek, 23 czerwca pojazd oficjalnie przekazano szpitalowi.

- Zakup ambulansu był możliwy dzięki solidarności lokalnych samorządów – powiedziała starosta Krystyna Kosmala, wręczając kluczyki Leszkowi Jagodzińskiemu, prezesowi spółki Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im dr. Bronisława Hagera w Tarnowskich Górach – To nie jest frazes, że w jedności siła – mówił prezes, dziękując darczyńcom za ufundowanie ambulansu.

Jak zapowiedział dr Jagodziński, karetka od razu wyruszy w teren, by nieść pomoc potrzebującym. Samochód będzie stanowił poważne wsparcie dla placówki. Dwa pozostałe samochody, nie dość, że mają już swoje lata, to jeszcze są intensywnie eksploatowane i trzeci znacznie ułatwi wykonywanie obowiązków pracownikom tarnogórskiej lecznicy.

(JT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

OloOlo

4 1

Wszystko fajnie ale ... Tutaj tego nie widac ale karetka ma tablice WL czyli Legionowo. Powiat kupije karetke i rejestruje ja w obcym miescie ? Kupili czy wynajmuja ? 11:32, 24.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sciepka sciepka

5 1

to idzie na flaszka zrobic a nie na sanitarka wstyd ze w takim "bogatym" kraju nie ma pieniedzy na sluzba zdrowia za to jest kasa na klaunow w kieckach ktorzy lubia sie bawic bajtlami 15:36, 24.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA