Zamknij
REKLAMA

Budżet obywatelski. Jeszcze do poniedziałku można głosować

18:39, 17.10.2020 | ek
Skomentuj W ramach budżetu obywatelskiego wymieniono m.in. oświetlenie w parku w Nakle Śląskim. Fot. powiat.tarnogorski.pl
REKLAMA

Jeszcze tylko do poniedziałku, 19 października do godziny 12 można głosować w V edycji budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego na 2021 rok. Samorząd przeznaczył na projekty 400 tysięcy złotych.

Każdy mieszkaniec powiatu, bez względu na wiek, może zagłosować na wybrany projekt zgłoszony do budżetu partycypacyjnego na 2021 rok.

Na co można zagłosować? Na liście jest montaż montaż inteligentnych systemów do oznakowania przejść dla pieszych przy szkołach w Tarnowskich Górach (na ul. Wyszyńskiego i Legionów) oraz w Świerklańcu przy ul. Głównej. Jest też wniosek dotyczący remontu dróg powiatowych na odcinku Tworóg – Koty - Krupski Młyn oraz drogi w Karchowicach, a także remontu chodnika przy ul. Długiej w Radzionkowie. Z kolei Stowarzyszenie Pomoc Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń” w Tarnowskich Górach zawnioskowało o stworzenie sensorycznego placu zabaw i ogrodu dla dzieci z autyzmem przy ośrodku szkolno-wychowawczym.

Pełna lista projektów wraz ze szczegółowym opisem dostępna jest na stronie starostwa tarnogórskiego: https://budzetpartycypacyjny.tarnogorski.pl/

Każda osoba głosująca może oddać jeden głos. W przypadku osoby małoletniej wymagane będzie wyrażenie zgody opiekuna prawnego na udział dziecka w głosowaniu.

Aby oddać głos, każdy mieszkaniec będzie poproszony o wypełnienie interaktywnej karty do głosowania, w której powinien zaznaczyć wybrany projekt (tylko jeden), podać swoje imię i nazwisko oraz swój adres zamieszkania.

Następnie głosujący zostanie poproszony o wypełnienia ankiety dotyczącej budżetu partycypacyjnego wraz z podaniem swojego nr pesel. Zebrane w ten sposób informacje zostaną wykorzystane do sporządzania analizy bieżącej edycji budżetu partycypacyjnego.

W poprzednich latach w ramach budżetu obywatelskiego wymieniono m.in.oświetlenie w parku przy Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim (budżet na 2018 rok, inwestycję zrealizowano w ubiegłym roku).

[ZT]28289[/ZT]

 

(ek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

adamoadamo

2 0

Dlaczego szanowny redaktor nie wymienił wszystkich projektów w artykule ? Jak wymieniamy to wszystkie, bądźmy konsekwentni.

Pozdrawiam 19:38, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KATOLKATOL

5 2

A moze wybudowac Mausoleum dla kaczuszki i rydza, przeciez to nasi BOGOWIE . 02:19, 18.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dopisuarusielejedopisuarusieleje

5 0

na gnojok z nimi ! 10:20, 18.10.2020


REKLAMA