Zamknij
REKLAMA

Obostrzeń ciąg dalszy. Premier Morawiecki: musimy dotrwać do szczepionki

10:49, 21.11.2020 | J.M.
Skomentuj
REKLAMA

Obostrzenia w kulturze, gastronomii itd. do 27 grudnia. Placówki handlowe w najwyższym reżimie sanitarnym, szkoły z nauczaniem zdalnym do 23 grudnia, ferie w jednym terminie.

– Ogłaszamy 100 dni solidarności, na końcu tego okresu będzie dostępna szczepionka. To nasz narodowy cel – powiedział premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej. Rząd zamówił 16 mln dawek szczepionki. Pierwsze dostawy szczepionek będą możliwe od 18 stycznia.

Premier zaapelował, żeby nie wyjeżdżać na święta Bożego Narodzenia, żeby spędzić je w gronie "małych rodzin", z którymi na co dzień przebywamy. – Pracujemy nad możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się. Apelują, żeby nie planować żadnych wyjazdów i dużych spotkań rodzinnych – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki powiedział, że idąc za radą epidemiologów, do 27 grudnia zamknięte pozostaną kina, restauracje, ograniczona będzie działalność branży fitness, hotelarskiej, basenów.

Placówki handlowe mają pracować w najwyższym reżimie sanitarnym. – Będziemy kontrolowali przestrzeganie zasad sanitarnych, te placówki, gdzie nie będą przestrzegane, zostaną zamknięte – stwierdził premier. Planowane są dwie niedziele handlowe: 13 i 20 grudnia.

Ferie zostaną skumulowane i będą w dniach 4-17 stycznia, żeby ruch w turystyce był jak najmniejszy.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział  badania przesiewowe m.in. na Śląsku.

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

XVZXVZ

5 2

Ograniczenia w przemieszczaniu się? Już kiedyś były.... W stanie wojennym 11:10, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

krzywousty krzywousty

5 1

jak widac opiekun kota dni tobie liczy powoli dochodzicie do dna i potem bedzie jazda ! 20:36, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wazeliniazwazeliniaz

3 1

To jak w koncu jest ten wirus czy go nie ma ????!!!!! Pare dni wstecz mowil pannnn ze wirusa nie ma ..... a moze jutro tez go nie bedzie ? 21:20, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA