Zamknij
REKLAMA

Ekipa remontowa z Krakowa już jest. To będzie fascynująca przygoda?

11:22, 13.01.2021 | W.H
Skomentuj Pałacowa wieża jest w fatalnym stanie, praktycznie się sypie. Już nie raz interweniowali strażacy. Fot. Jarchiwum starostwa
REKLAMA

We wtorek w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim pojawiła się ekipa remontowa z Krakowa. W przyszłym tygodniu rozpoczyna się kompleksowy remont pałacowej wieży.

Sypiąca się wieża ma być wyremontowana i przywrócona do pierwotnego wyglądu. Prace obejmują także konserwację zegara. Remont ma potrwać pół roku. Jego koszt to około 1,5 mln zł. Pieniądze pójdą z budżetu powiatu tarnogórskiego. Znając dorobek firmy – 385 realizacji, w tym Wawel, Muzeum Czartoryskich w Krakowie, pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach oraz wiele innych zacnych zabytków – możemy być pewni, że wieża trafia we właściwe ręce.

- W tym trudnym czasie, jako jedna z nielicznych instytucji doczekaliśmy się potrzebnego remontu. Z powodu robót prowadzonych wewnątrz budynku musimy przeorganizować naszą pracę, ale czekaliśmy na remont wieży wiele lat i rozumiemy, że nie może obyć się bez utrudnień. Mamy nadzieję, że renowacja będzie widoczna z daleka i przyciągnie do nas odwiedzających. Dodatkowo z ekipą remontową uważamy, że może to być fascynująca przygoda, ponieważ przy okazji dowiemy się, jak pierwotnie wyglądała pałacowa wieża - mówi dyrektor CEKUŚ Stanisław  Zając.

Pomimo utrudnień placówka nie zawiesza działalności. 29 stycznia swoją wystawę otwiera tarnogórski Plastyk.

[ZT]29346 [/ZT]

 

(W.H)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (3)

NakłoNakło

2 1

Ciekawość obejrzenia po renowacji tego wspaniałego zabytku Donesmarków , przejęte po 1945r. przez komunistów ...perełka naszego regionu. Super.. 12:18, 13.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Hanys 2 Hanys 2

3 0

tak polactwo rujnowalo zabytki " bo to po niemieckie " gdyby nie niemcy h..a by mieli ! 16:34, 13.01.2021


AdamAdam

2 1

https://youtu.be/uCtRFMC_d3Y warte obejrzenia ...perełka nie doceniona 12:21, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA