Zamknij
REKLAMA

Kto dostanie kasę od marszałka? Do podziału 10 milionów złotych

17:32, 07.04.2021 | esp
Skomentuj
REKLAMA

We wtorek ruszył nabór wniosków do III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Potrwa do 16 maja. Pieniądze podzielono na dwie pule, w każdej jest do podziału po 5 mln zł.

- Mocny akcent stawiamy na wspieranie projektów służących ekologii. Zachęcam mieszkańców do aktywności i realizowania pomysłów, które wpłyną na rozwój regionu - mówi marszałek Jakub Chełstowski.

W ramach puli EKO mogą być zgłaszane zadania spełniające łącznie trzy warunki: mają dominujący charakter ekologiczny, wpływają na poprawę środowiska naturalnego i służą rozwojowi całego województwa.

W ramach puli REGIO mieszkańcy mogą zgłaszać różne zadania, mieszczące się w granicach zadań własnych województwa. Powiaty tarnogórski i lubliniecki są w podregionie czwartym, gdzie do podziału jest 750 tys. zł, a Piekary Śląskie w podregionie 5 (650 tys. zł).

Aby zgłosić zadanie, należy wypełnić specjalny formularz, wydrukowany i podpisany dostarczyć do urzędu marszałkowskiego lub jednostek zamiejscowych w Częstochowie i Bielsku-Białej. Trzeba do niego dołączyć listę poparcia, a w przypadku zadań inwestycyjnych lub infrastrukturalnych także oryginał zgody władającego obiektem lub terenem na realizację zadania.

Szczegóły

[ZT]30552[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ChciałbymChciałbym

1 0

Postawić nową budę dla psa . Czy też mogę skorzystać. 17:53, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kto?Kto?

2 0

Ludzie słusznej partii 17:59, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMARowerki i zabawki ogrodowe - zobacz ceny
0%