Zamknij
REKLAMA

Tarnowskie Góry. 300 podpisów w sprawie żłobków, zbierają kolejne

18:00, 20.07.2021 | aj
Skomentuj Czy w Tarnowskich Górach będą dopłaty do żłobków? Fot. pixabay.com
REKLAMA

Stowarzyszenie Nasz Samorząd zebrało już 300 podpisów w sprawie dofinansowania przez miasto Tarnowskie Góry miejsc w prywatnych żłobkach. To nie koniec akcji. Listę poparcia można teraz pobrać i samemu zebrać podpisy. 

Podpisy są potrzebne do złożenia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej w sprawie dopłat do żłobków prywatnych. To propozycja rozwiązania problemu niewystarczającej liczby miejsc w żłobkach publicznych. W Tarnowskich Górach mówi się o tym od lat. Gdyby inicjatywę poparli radni miejscy, burmistrz będzie zobligowany do przeznaczenia na ten cel 500 tys. zł. 

"(...) Zakładanie i utrzymanie żłobków należy do zadań własnych gminy i tylko miasto może prowadzić żłobki. Dlatego nie znajdziecie państwo w Polsce żłobka prowadzonego przez starostwo powiatowe czy urząd marszałkowski. Czy nasza propozycja zyska aprobatę lokalnych władz? Wierzymy, że im więcej podpisów zbierzemy, tym większa szansa na sukces" – pisze stowarzyszenie. 

Listy poparcia można pobrać pod linkiem dostępnym tutaj, wydrukować i wspólnie ze znajomymi podpisać, a następnie zostawić w jednym ze żłobków prywatnych w Tarnowskich Górach: 

  • Twórcza Chatka ul. Morcinka 26, 
  • Nasze Brzdące klubik malucha,  ul. Opatowicka 110,
  • Przedszkole i Żłobek EGO ul. Szwedzka 2,

Można też skontaktować się bezpośrednio z Moniką Domagalik, która przewodzi inicjatywie. Kontakt przez Facebooka lub pod adresem e-mailowym:[email protected]

Władze Tarnowskich Gór pomysł potraktowały ze średnim - delikatnie mówiąc - entuzjazmem.  – Mogą o tym rozmawiać radni miejscy i burmistrz, bo to my będziemy musieli zdecydować, komu zabrać pieniądze, żeby dać rodzicom na dopłaty i my za to oberwiemy – mówił burmistrz Arkadiusz Czech. Włodarz był oburzony faktem, że Stanisław Torbus – lider stowarzyszenia i jednocześnie członek zarządu powiatu - wtrąca się w sprawy miasta.

 "Zdaję sobie sprawę, że nie jestem ulubieńcem rządzącej w Tarnowskich Górach koalicji PO-PiS z Inicjatywą, jednak pozwolę sobie wspomnieć, że jestem ojcem i mieszkańcem Tarnowskich Gór, stąd też mam prawo zabierać głos w toczącej się debacie na temat tak ważny jak żłobki w mieście. (...). Jestem przekonany, że deficyt miejsc w żłobkach to problem nierozwiązany od wielu lat, stąd też burmistrz razem z radnymi powinni pochylić się nad tym problemem, ponieważ mieszkańcy głośno się tego domagają. Przypomnę sprawę fundamentalną: to burmistrz działa na rzecz mieszkańców, a nie mieszkańcy milczą dla wygody burmistrza" – skomentował Torbus. 

[ZT]31956[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

KonturKontur

0 0

Ciekawe kiedy kolejne metrolinie dlaczego nic nie piszecie 03:21, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

widzewidze

0 1

Tarpus ze na coś sie przydajesz 12:27, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BeataBeata

0 0

Aby komuś dać,to komuś trzeba zabrać... 19:57, 22.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%