Zamknij
REKLAMA

Trojanowska przepadła. Kto wygrał i dostanie kasę z miasta?

07:39, 26.09.2021 | esp
Skomentuj
REKLAMA

Wiadomo już, na co pójdą pieniądze z przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Tarnowskich Gór.

W ramach puli ogólnopolskiej najwięcej głosów tarnogórzan zdobył projekt renowacji nawierzchni alei w parku w Reptach Śląskich. I to właśnie na niego pójdzie kasa z budżetu obywatelskiego.

Wyniki głosowania: renowacja nawierzchni alei obwodowej w parku w Reptach Śląskich – 1102 głosy, renowacja/remont muszli i widowni w parku Hutnika – 717 głosów, Tarnogórski wieczór w NOSPR – 691 głosów, Kunszt turystyczny – park UNESCO na mapie Tarnowskich Gór – 277 głosów, oznakowanie lokalizacja i dostępu do atrybutów UNESCO – 243 głosy.

W grupie dzielnic Opatowice, Repty Śląskie, Stare Tarnowice, Bobrowniki Śląskie – Piekary Rudne zwycięskie są wszystkie 4 zgłoszone projekty.

Są to: modernizacja placu zabaw u zbiegu ulic Witosa i Waliski w Reptach Śląskich – 425 głosów, umieszczenie radarów wyświetlaczy prędkości na ul. Litewskiej – 288 głosów, Opatowice Arena. Reaktywacja faza I – 276 głosów i rewitalizacja skweru przy ulicy Radzionkowskiej – 245 głosów.

Jeżeli chodzi o dzielnice Rybna, Strzybnica, Pniowiec, Sowice, Lasowice, Osada Jana to tylko koncert kolędowy Izabeli Trojanowskiej z Darkiem Tokarzewskim z zespołu VOX nie załapał się na pieniądze z budżetu obywatelskiego (82 głosy).

W jego ramach będą realizowane: postawienie wiaty rowerowej ze stojakami oraz budowa altanki rekreacyjnej w Pniowcu – 578 głosów, zielona klasa pod klonem – budowa zadaszonej altanki wraz z wyposażeniem w Lasowicach – 343 głosy, otwarta strefa aktywności „Osada aktywności” – 269 głosów i rewitalizacja boiska do piłki siatkowej przy SP 10 – 229 głosów.

Z dzielnicy Śródmieście – Centrum nie zgłoszono żadnego projektu.

W sumie w głosowaniu wzięło udział 3 441 osób, czyli tylko ok. 5 procent mieszkańców.

[ZT]32803[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Manhattan-ZdrójManhattan-Zdrój

1 0

Najbardziej atrakcyjną inwestycją tego budżetu obywatelskiego będzie otwarta strefa aktywności „Osada aktywności”. Tylko 269 głosów wystarczyło (czyli z sąsiadujących wieżowców), aby było możliwe do woli zażywać spalin z samochodów przy wtórze hałasu z największego w okolicy skrzyżowania Obwodnicy z ul. Bytomską.
Będzie tam bardzo "ekologicznie", "przytulnie", "cicho" i "zdrowo".
Być może mieszkańcy otrzeźwieją, jak pieniądze zostaną zmarnowane na dobrą inicjatywę, tyle że zlokalizowaną w miejscu najgorszym z możliwych, bo po kilku wizytach nikt tam nie będzie chciał chodzić.
Jest jeszcze okazja, żeby strefę zrobić w lepszym, spokojnym miejscu. 11:36, 27.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%