Zamknij
REKLAMA

Sempa chce się rozwijać. Szkoła potrzebuje pomocy

06:44, 13.10.2021 | J.M.
LO im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach Fot. Jarosław Myśliwski
REKLAMA

Niedawno informowaliśmy o utworzeniu pierwszej w powiecie tarnogórskim klasy dwujęzycznej. Ale na tym plany Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach się nie zakończyły.

Klasa ma rozszerzony program z matematyki i geografii nauczany w językach polskim i angielskim. Są też zajęcia "Odkryj siebie i swój potencjał", prowadzone przez pracownika Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W celu promocji klasy dwujęzycznej wiosną zorganizowano konkurs na logo. Wygrał go Mateusz Swoboda, który otrzymał iPhone 12 Pro. Wartą prawie 5 tys. zł nagrodę ufundowała Joanna Idzikowska, założycielka i dyrektor Chimimeca Polska, absolwentka Sempy.

Teraz dyrektor Idzikowska zaangażowała się w organizację gali charytatywnej "Biznes dla Sempy".

– Dochód zostanie przeznaczony na projekty rozwojowo- inwestycyjne dla uczniów i uczennic naszej szkoły m.in. stworzenie przestrzeni do pracy tutoringowej z klasami oraz indywidualnej pracy tutorskiej, sali wyciszenia dla mających trudności z koncentracją czy opanowaniem stresu oraz zielono- niebieską infrastrukturę terenów przyszkolnych – wyjaśnia Barbara Gierak-Pawlak, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. – Proces dokonywania oddolnych zmian w edukacji jest trudny i wymagający a równocześnie świat pędzi do przodu i, chcąc ułatwić uczniom i uczennicom nabycie kompetencji przyszłości, trzeba się do każdej zmiany przymierzyć. Staramy się za tym nadążyć i zmieniać podejście do edukacji – dodaje.

Gala charytatywna odbędzie się 15 października o godz. 18 w Tarnogórskim Centrum Kultury. W programie: licytacje, koncert Gosi Andrzejewicz, szkolnego zespołu wokalnego, wręczenie statuetek Serca Kreacja oraz wystawa prac uczniowskich i fotografii Macieja Goryla.

Bilety można kupować za pośrednictwem strony internetowej sercakreacja.com.

 

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%