Zamknij
REKLAMA

Tarnowskie Góry. Dzieci z Osady Jana dla dzieci ze szpitala. zebrano ponad 70 maskotek

13:06, 11.12.2021 | aj
Skomentuj 73 maskotki trafiły do małych pacjentów oddziału pediatrii WSP w Tarnowskich Górach.. Fot. Archiwum rady dzielnicy
REKLAMA

73 maskotki trafiły do małych pacjentów oddziału pediatrii Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Taki był finał akcji zorganizowanej wspólnie przez Radę Dzielnicy Osada Jana i Szkołę Podstawową nr 10 w Tarnowskich Górach. 

To druga odsłona akcji. W ubiegłym roku udało się zebrać 60 maskotek, które przekazano podopiecznym szpitala w Chorzowie.

W akcję włączyli się mieszkańcy Osady Jana, ale też z innych dzielnic i spoza Tarnowskich Gór. 

W tym roku zabawki zbierano dla dziecięcych pacjentów WSP w Tarnowskich Górach.

Akcja trwała od października do końca listopada i polegała na zbieraniu naklejek z Biedronki, które wymienia się na maskotki. Najbardziej zaangażowali się uczniowie szkoły, którzy którzy przekazali 60 pluszaków.

– W akcję włączyli się rodzice i dyrekcja szkoły, ale przede wszystkim dzieci, co chcielibyśmy podkreślić. W efekcie zebraliśmy ponad 70 maskotek tzw. swojaków z Biedronki, do tego dołączone były egzemplarze zeszytu edukacyjnego "Co jadł gwarek na drugie śniadanie?" – mówił Stefan Wrodarczyk, przewodniczący Rady Dzielnicy Osada Jana.

8 grudnia wspólnie z Justyną Mełgieś-Jeziorską z rady dzielnicy dostarczył paczki do szpitala.

[ZT]33848[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Wesoła RadaWesoła Rada

4 0

Rada Dzielnicy znów się zabawia, a tymczasem różne problemy Osady pozostają wciąż bez rozwiązania, jak chociażby złomy od lat zajmujące miejsca parkingowe, z których dwa spaliły się w ubiegłym roku (jeden nadal stoi przy przystanku autobusowym). 22:42, 11.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMAZabawa niemowląt - zobacz ceny
0%