Zamknij
REKLAMA

Tarnowskie Góry. Certyfikat szczepienia albo kolejka w Parku Wodnym. W soboty można się zaszczepić

17:49, 16.01.2022 | aj
Skomentuj W Parku Wodnym w Tarnowskich Górach można się zaszczepić. Fot. Archiwum UM w Tarnowskich Górach
REKLAMA

W Parku Wodnym w Tarnowskich Górach sprawdzane są certyfikaty szczepień. Chętni do wejścia pokazują je dobrowolnie. Jeśli ktoś odmówi i tak wejdzie, ale musi liczyć się z tym, że wcześniej poczeka w kolejce. W soboty w Parku Wodnym działa punkt szczepień. 

Jak można było się spodziewać, nowe zasady nie wszystkim się spodobały. Przy zwiększonej frekwencji w okresie świąteczno-noworocznym tworzyły się kolejki do wejścia.

– Staramy się dostosować do obowiązujących przepisów, a te od 15 grudnia wprowadzają limit 30 proc. osób, które możemy wpuścić. Nie wliczają się do niego osoby zaszczepione, ozdrowieńcy i osoby z negatywnym wynikiem testu. Dlatego w kasach prosimy o pokazanie certyfikatu. Klienci robią to dobrowolnie i zależy to wyłącznie od ich woli – tłumaczy Michał Fajer, prezes Agencji Inicjatyw Gospodarczych.

W Parku Wodnym na bieżąco liczone są osoby, które pokazały certyfikat i te, które weszły bez. Pomocne jest specjalne oprogramowanie, które stosują też inne obiekty sportowe. – Od razu podkreślam: nie zbieramy żadnych wrażliwych danych klientów, a system nie wiąże danej osoby z tym czy jest zaszczepiona, czy nie. Pokazuje jedynie ogólną liczbę osób z certyfikatem i bez niego. Dzięki temu nie blokujemy wejść dla chętnych – mówi prezes.

O pokazanie certyfikatów proszono w Parku Wodnym od momentu wprowadzenia przepisów. Nie wzbudzało to większych kontrowersji. O sprawie zrobiło się głośno dopiero, kiedy w okresie świąteczno-noworocznym park odwiedziło więcej osób i tworzyły się kolejki. Atmosfera bywała nerwowa. 

– Boleję nad tym, że obsługa musi znosić niewybredne komentarze. Niestety, nie mamy wpływu na takie sytuacje, że w kolejce muszą stać rodzice, którzy są zaszczepieni z dzieckiem, które jeszcze nie jest. Takie są przepisy i musimy się do nich stosować – mówi prezes.

Punkt szczepień

W Parku Wodnym w każdą sobotę działa powszechny punkt szczepień. Mieści się na I piętrze. Czynny jest w każdą sobotę od godz. 8 do 14. Zapisać można się pod numerami tel. 32-39-33-937, 32-39-33-56 oraz osobiście w biurze obsługi klienta. W przypadku zwiększenia zainteresowania szczepieniami dni i godziny funkcjonowania punktu zostaną rozszerzone. 

W TCK też sprawdzą 

Z kolei Tarnogórskie Centrum Kultury wprowadziło dodatkową pulę 70 proc. miejsc na widowni, nie wliczonych do obowiązującego limitu. Przeznaczone są wyłącznie dla osób zaszczepionych. Przed wejściem trzeba pokazać certyfikat lub zaświadczenie o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 wraz z dokumentem tożsamości.

TCK informuje, że osoby, które kupią bilety z puli, ale nie pokażą tych dokumentów, nie zostaną wpuszczone do sali.

[ZT]34352[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

Adam1Adam1

8 9

Brawo dla prezesa, że nie ulega szantażystom antyszczepionkowcom! 18:03, 16.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

3xTak albo odwiedzi 3xTak albo odwiedzi

0 0

Chwała i cześć jedynej słusznej partii...
Może by tak wrogów szczepienia zesłać do obozów albo jakoś takoś... wypadkami ? 19:47, 16.01.2022


POLIN StynaPOLIN Styna

3 4

Jako osoba czynnie płacąca podatki z których to jest sponsorowana ta NIELEGALNA szopka (złamanie ustawy zasadniczej przez nielegalny polskojęzyczny okupacyjny reżim) stwierdzam iż to jawna DEFRAUDACJA środków publicznych.

No ale to już w polskiej _kleptokracji_ norma, dochapać się do koryta, pościemniać obywatelom, a potem im do...ć takie podwyżki by nie mieli sił stękać...

Niech zwrócą wszystkie środki publiczne i wtedy niech sobie robią co chcą...

19:46, 16.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Milcz trolluMilcz trollu

1 3

Bez obaw, jutro sobie podwyżki o kolejne 500% przyznają a niewygodnych krytykantów spotka seryjny samobójca, nasłane pieski reżimu albo inne "wypadki"...
To w polandii już norma... 19:49, 16.01.2022


IgnacyIgnacy

5 5

I bardzo dobrze, jechac z plaskoziemcami bez skrupolow. 09:35, 17.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

YorQYorQ

0 1

Ci co narzekają na drożyznę to dopiero płaskoziemcy 10:02, 17.01.2022


Milan IbramMilan Ibram

1 2

A czemu pokazanie certyfikatu nie będzie obligatoryjne w parku wodnym?Może wtedy brędzej by ta buda zbankrutowała 14:52, 17.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Trzeba trwać w nadziTrzeba trwać w nadzi

2 0

No ja już dwa razy nalewałem wodę do durszlaka i wyciekła. Wierze ze za trzecim razem się uda. Jeżeli nie, to spróbuje i czwarty raz. Musi zadziałać. 13:00, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMAZabawa niemowląt - zobacz ceny
0%