Zamknij
REKLAMA

Jak funkcjonują warsztaty samochodowe w czasie epidemii?

06:49, 16.05.2020 | aj
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

Wybuch epidemii Covid-19 sparaliżował ruch w branży motoryzacyjnej. Warsztaty i stacje kontroli pojazdów świeciły pustkami. Ale od kilku tygodni klientów przybywa, zwłaszcza, że zaczął się sezon na wymianę opon. Dalej obowiązują środki ostrożności – dla dobra klientów i pracowników.

- Stosujemy standardowe środki bezpieczeństwa: maseczki, rękawiczki. Jeśli naprawa wymaga wejścia do wnętrza samochodu, jest ono dezynfekowane. Dla klientów przygotowana jest poczekalnia, ale najczęściej po prostu zostawiają nam samochód w warsztacie i potem go odbierają – mówi Grzegorz Wloka z warsztatu samochodowego Auto Grześ. Przyznaje, że kiedy w marcu zaczęła się epidemia, liczba klientów wyraźnie spadła. - Ludzie woleli zostać w domu, ruch w branży zamarł. Ale jestem dobrej myśli, że wiosna pozwoli na powrót do normalności. Oczywiście z zachowaniem środków ostrożności, które będą towarzyszyć nam jeszcze długo – mówi.

Specjalne środki bezpieczeństwa obowiązują na stacjach kontroli pojazdów Bomar. Chodzi o maksymalne ograniczenie bezpośredniego kontaktu z klientem. W przypadku przeglądów klienci nie muszą wychodzić z samochodu. Diagnosta do nich podchodzi, odbiera dowód rejestracyjny, a po przeglądzie oddaje klientowi papiery. Płatność oczywiście kartą. W przypadku napraw można zostawić samochód na parkingu. Po upływie 24 godzin auto jest zabierane do warsztatu. Niektórzy klienci w przypadku drobnych napraw albo wymiany opon zostają w aucie lub czekają na zewnątrz. Na stacjach kontroli też zauważono spadek klientów w czasie epidemii. Ludzie starali się odkładać przeglądy. Warsztaty były puste. Ruch rozpoczął się wraz z sezonem na wymianę opon.

Szereg standardowych rozwiązań wprowadził też warsztat Gravix. To rękawiczki, maseczki, dezynfekcja każdego auta, poczekalnia dla klientów. I tu było podobne – zamrożony ruch na początku epidemii i powolny powrót do normy.

 

(aj )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz