Zamknij
REKLAMA

Kto kupi działki między dawnym Tagorem a Faserem? Będą chętni?

12:15, 28.05.2020 | J.M
Skomentuj Niebawem przedsiębiorcy zweryfikują, co jest warta propozycja władz Tarnowskich Gór. Fot. Urząd Miejski w Tarnowskich Górach
REKLAMA

Na zakup gruntów i ich uzbrojenie wydano 14,5 mln zł. Wczoraj Rada Miejska w Tarnowskich Górach zgodziła się na ich sprzedaż.

Cały teren ma powierzchnię 6,5 hektarów, położony jest pomiędzy dawnym Tagorem a Faserem. Podzielono go na 5 działek, z czego jedna jest podwójna. Są uzbrojone, a inwestorzy, którzy je kupią, będą mieli 5 lat na rozpoczęcie działalności. Taki zapis ma być w ofercie przetargowej i w ten sposób władze miejskie chcą uniknąć sytuacji, że ktoś potraktuje kupno nieruchomości jako lokatę i będzie czekał na wzrost wartości działki, by ją potem korzystnie odsprzedać.

Jak powiedział Marek Kabus, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami tarnogórskiego magistratu, pierwszeństwo będą mieli ci oferenci, którzy będą chcieli prowadzić działalność niewpływającą znacząco na środowisko naturalne. Poprzez budowę drogi tereny skomunikowano z ul. Nakielską, dalej obwodnicą, a niewiele dalej planowany jest zjazd z drogi ekspresowej S11.

– Obserwujemy zainteresowanie. Cena nie będzie jedynym kryterium sprzedaży. Chcemy wybrać oferty najlepsze, a nie z najwyższą ceną. Zbyt wysoka cena mogłaby nawet spowodować, że będziemy musieli zwrócić środki europejskie – powiedział wiceburmistrz Piotr Skrabaczewski. Dofinansowanie unijne projektu wynosi 9,5 mln zł. – We wrześniu będziemy wiedzieć, czy temat się powiódł. Potem zabieramy się za tereny inwestycyjne przy ul. Zagórskiej – dodał wiceburmistrz Skrabaczewski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

alexalex

1 0

a jakie restrykcje otrzymam od Urzędu, jeśli kupie działkę i w ciągu 5 lat nie rozpocznę działalności?
13:59, 28.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

OloOlo

2 0

Pogroza Ci palcem. Stracisz znizki do aqaparku i dostaniesz dwa polecone. 14:34, 28.05.2020


lollol

1 0

będziesz musiał klękać na wysokości zadania 09:36, 30.05.2020


kupie za kupie za

1 0

dolara 05:52, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz