Zamknij

Targowisko w Radzionkowie ruszy pełną parą. Od kiedy?

07:21, 02.06.2020 | esp
Skomentuj Fot. Alicja Jurasz
REKLAMA

Do tej pory handel na radzionkowskim targowisku był ograniczony głównie do artykułów żywnościowych i roślin. Od środy, 3 czerwca targ będzie działał w pełnym zakresie.

Oczywiście zachowane mają być wszystkie wymogi bezpieczeństwa związane z walką z koronawirusem. Mimo że targowisko jest na otwartym terenie wciąż obowiązują maseczki, rękawiczki jednorazowe i dostępność do środków do dezynfekcji.

- Apeluję o odpowiedzialność i ostrożność. W Radzionkowie mamy 58 osób, u których stwierdzono wynik dodatni testu na obecność koronawirusa, od początku epidemii - 82. To współczynnik wielokrotnie wyższy niż w całej Polsce i na Śląsku. W naszym mieście wskaźnik zachorowań na 1000 mieszkańców wynosi 5,1, w Polsce jest to 0,62, a w województwie śląskim 1,8. Dziś w kraju jest ponad 23,7 osób zakażonych. Gdyby przyjąć dane statystyczne z Radzionkowa dla całej Polski, to ta liczba wynosiła by ponad 203,8 tys. chorych. Stawiam retoryczne pytanie: czy wówczas byłyby znoszone restrykcje? - zauważa burmistrz Gabriel Tobor.

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz