Zamknij

Sanepid powiedział tak. Kiedy otwarcie kopalni i sztolni?

10:59, 05.06.2020 | red.
Skomentuj Fot. Archiwum SMZT
REKLAMA

Od 6 czerwca po długiej koronawirusowej przerwie znów można zwiedzać Zabytkową Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.

Kopalnia będzie czynna od godz. 9, sprzedaż biletów potrwa do godz. 15.

- Na turystów czekają ekspozycja multimedialna, centrum obsługi zwiedzających, sala kinowa, galeria pod kopułą i podziemna trasa turystyczna o długości blisko 2 km, którą można częściowo pokonać łodziami. Do dyspozycji są także sklepy z pamiątkami i minerałami. Nowością jest kopalniany punkt gastronomiczny, który właśnie otwiera swe podwoje - Bistro Kopalnia Srebra – zapowiada Grzegorz Rudnicki ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Przypomnijmy, że tydzień temu otwarto skansen maszyn parowych, można się też przejechać małą kolejką. Wstęp – 6 zł, to tzw. peronówka, forma cegiełki na rzecz kopalni, która przez koronawirusa mocno dostała po kieszeni.

Wejścia do Sztolni Czarnego Pstrąga będą o każdej pełnej godzinie – 12, 13, 14 i 15.

W trakcie zwiedzania obiektów obowiązuje nakaz noszenia przez zwiedzających osłony nosa i ust, należy też zachować bezpieczną odległość. SMZT zachęca też do kupowania biletów przez internet.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz