Zamknij

Bony turystyczne dla dzieci rozchodzą się jak świeże bułeczki

12:37, 03.10.2020 | esp
Skomentuj Zdjęcie poglądowe. Archiwum ZUS
REKLAMA

Przyznano już ponad milion bonów turystycznych wartych ok. 856 mln zł. Od 1 sierpnia do 30 września ZUS zrealizował przeszło 54 tys. przelewów na łączną kwotę przekraczającą 200 mln zł.

Bony – 500 zł na dziecko - są ważne do końca marca 2022 r. i nie można ich wymienić na gotówkę. Do tej pory rodzice najczęściej płacą nimi za imprezy turystyczne, dopiero na drugim miejscu są usługi hotelarskie.

W województwie śląskim uprawnionych do bonu jest ponad 454 tys. osób, aktywowało go 136 tys. rodziców i opiekunów. W całym kraju liczba podmiotów turystycznych, które są zarejestrowane w bazie Polskiej Organizacji Turystycznej i przyjmują płatność w formie bonu przekroczyła 17,5 tys.

Polski Bon Turystyczny można aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Profil na PUE zakłada się m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po wejściu na PUE rodzice aktywują bon i otrzymają kod. Płatność odbywa się przez przekazanie numeru bonu podmiotowi oraz za pomocą dwóch kodów potwierdzających zakup. Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania środków.

[ZT]25971[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz