Zamknij

Kosztował prawie 2 mln złotych. Kto ma ambulans pirotechniczny?

16:12, 27.12.2020 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach
REKLAMA

Prawie 2 mln zł – tyle kosztował specjalistyczny ambulans pirotechniczny. Przed świętami trafił do placówki straży granicznej na lotnisku w Pyrzowicach. 

Ambulans został zakupiony z funduszu wojewody śląskiego, który zobowiązany jest do utrzymywania lotniczych przejść granicznych w stanie umożliwiającym przeprowadzanie sprawnej i skutecznej kontroli pirotechnicznej.

Wartość ambulansu to ponad 1,9 mln zł. Pojazd przystosowany jest do przewozu i magazynowania specjalistycznego sprzętu pirotechnicznego.

W jego skład wchodzi tarcza pirotechniczna, której podstawowym zadaniem jest ochrona pirotechnika przed oddziaływaniem nadciśnienia oraz odłamków, spowodowanym detonacją urządzenia wybuchowego, mobilny robot pirotechniczny PIAP GRYF® przystosowany do rozpoznania terenu i miejsc trudnodostępnych oraz prowadzenia działań neutralizacyjnych związanych z użyciem przedmiotów i urządzeń niebezpiecznych, w tym materiałów wybuchowych, ciężki kombinezon pirotechniczny zapewniający pirotechnikowi ochronę w trakcie bojowych działań. 

Sprzęt ma ułatwić pracę funkcjonariuszom Zespołu Interwencji Specjalnych oraz przewodnikom psów służbowych, które wyszukują materiały wybuchowe i broń. To oni w placówce SG w Pyrzowicach m.in. zabezpieczają loty wysokiego ryzyka i dbają o zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji lotniczej.

[ZT]29131[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (1)

nowy tunowy tu

1 0

oby był tylko na wszelki wypadek i na pokaz... A bezpieczeństwo lotów zapewniają: kontrolerzy ruchu lotniczego, Operatorzy Kontroli Bezpieczeństwa to ci którzy sprawdzają bagaż kabinowy i podręczny tak dla ścisłości.... 11:34, 28.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz