Zamknij

Świerklaniec podpisał umowę na budowę kanalizacji tranzytowej

12:22, 03.01.2021 | esp
Skomentuj W grudniu podpisano umowę na budowę kanalizacji tranzytowej. Wykonawcą prac jest firma Tarbau. Fot. Archiwum UG
REKLAMA

Świerklaniec podpisał umowę z tarnogórską firmą Tarbau na budowę kanalizacji tranzytowej. Wicewójt Świerklańca Anna Kubica zapowiedziała, że jeżeli pogoda będzie sprzyjać, to prace rozpoczną się na początku stycznia.

Tarbau wygrał przetarg na drugi etap budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Prace obejmują wykonanie tranzytu przez Nakło Śląskie, Orzech i Świerklaniec. Kanalizację wytyczono głównie po śladzie istniejących kolektorów, które zostaną zlikwidowane.

Sieć tranzytowa składa się z dwóch części. Pierwsza trasa biegnie m.in. w rejonie ul. Damrota i Sobieskiego, Wieczorków, wzdłuż Bytomskiej, Szkolnej, Wieczorka, a druga – w rejonie ul. Tarnogórskiej, skrzyżowania Głównej i Oświęcimskiej, Kościuszki, Kościelnej, Polnej.

Gmina ma też pozwolenie na budowę większej części kanalizacji w Nakle Śląskim. Najbardziej optymistyczny scenariusz przewiduje, że prace przyłączeniowe mogłyby się rozpocząć w kwietniu. Co do pozostałych sołectw, to kończy się etap projektowy.

[ZT]29161[/ZT]

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz