Zamknij
REKLAMA

Polacy mimo pandemii więcej zarabiają i mają więcej oszczędności?

07:36, 22.04.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

- Świetne dane na temat wzrostu wynagrodzeń, przed nami kilka miesięcy wysokiej dynamiki rocznego wzrostu wskaźników ekonomicznych - ocenił prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys komentując środowe dane GUS, z których wynika, że w marcu tego roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było wyższe o 8 proc. w porównaniu z marcem ubiegłego roku i wyniosło 5 929,05 zł.

- Polacy wychodzą z pandemii z wyższymi wynagrodzeniami i oszczędnościami - dodał prezes na Twitterze.

Jego zdaniem "pomimo podwyższonej inflacji wzrost realnego funduszu płac w połączeniu z nagromadzeniem w pandemii dodatkowych oszczędności gospodarstw domowych i falą optymizmu po wycofaniu się pandemii oraz powrocie do normalnej aktywności, może przynieść boom w konsumpcji w czerwcu i w trzecim kwartale".

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RicoRico

2 0

Skończcie pisać takie bzdury i ludzi w kur...ć ja tego nie widzę 14:42, 22.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kto ?Kto ?

1 0

Więcej zarabiają... Czyli jest owy Pan Prezes, pewnie jakiś Dyrektor i Pani Sekretarka i Księgowa ... Fajnie. W sumie też Polacy. Fajnie że mówiąc o sobie traktują siebie na równi z resztą społeczeństwa. Też bym chciała widzieć siebie w gronie ich wizji społeczeństwa. Bo u mnie jak na razie wypłata stoi jak stała a oszczędności mam jakby mniej bo rachunki wyższe i ceny w sklepach. Może ja w innym kraju żyję ??? 14:36, 27.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%