Zamknij
REKLAMA

Huta zapłaciła za parking. Co z rozmowami o tańszej wodzie?

17:41, 24.07.2021 | esp
Skomentuj Parking przy szkole w Żyglinie jest już oficjalnie otwarty. Fot. Archiwum HCM
REKLAMA

21 lipca oficjalnie otwarto nowy parking przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Żyglinie.

To efekt współpracy miasta z Hutą Cynku Miasteczko Śląskie, która dała na budowę parkingu 200 tys. zł. To z kolei pokłosie nieudanych rozmów między samorządem, HCM a Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Chodziło o zakup tańszej wody z ujęcia w hucie. Niejako w zamian HCM zobowiązała się dawać 200 tys. zł rocznie na projekty przydatne mieszkańcom. Wcześniej zapłaciła za skwer na miasteczkowskim osiedlu.

Tymczasem w PWiK w Tarnowskich Górach zmieniły się władze i powrócono do rozmów o tańszej wodzie z huty. Przypomnijmy, że wcześniej sprawa rozbiła się o koszty, uznano, że budowa wodociągu pozwalającego na korzystanie z ujęcia w HCM nie jest opłacalna.

– Były to rozmowy dziwnie nieskuteczne. Może mieliśmy do czynienia z podejściem za bardzo inżynieryjsko-mocarstowowym, że trzeba zbudować coś ogromnego. W efekcie po stronie huty mielibyśmy kilkumilionowe nakłady inwestycyjne, co zabiło ten projekt. Zabrakło determinacji, żeby poszukać pośredniego rozwiązania – mówił prezes PWiK Sławomir Jankowski na jednej z sesji rady w Miasteczku Śląskim.

Dodał, że gdyby i tym razem te rozmowy zakończyły się fiaskiem, to jest plan B – szukanie własnego ujęcia. Podpisano w tej sprawie umowę z Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN w Krakowie. Wszystko po to, by nie musieć kupować drogiej wody z GPW.

[ZT]32005[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Wyśmienicie!Wyśmienicie!

0 0

Tak właśnie kupuje się przyzwolenie na trucie mieszkańców Miasteczka i okolic. Ciemny lud wszystko kupi. Ważne, że parking będzie. 16:38, 25.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HutaHuta

0 0

Zatruwa popołudniu oraz w nocy. Oddychać nie można. Przy tych upałach nie można okien otworzyć czy w cieniu posiedzieć na podwórku. 07:21, 26.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%