Zamknij

Nowe bloki coraz bliżej. Ma je budować MTBS. Gdzie powstaną?

19:59, 12.10.2021 | esp
Skomentuj Miasteczko Śląskie. Czy w okolicy osiedla powstaną kolejne bloki. Fot. Agnieszka Reczkin
REKLAMA

W Miasteczku Śląskim wraca temat budowy czterech nowych bloków przez Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Miałyby powstać przy ul. Białego i Pindora.

To temat, który sięga ubiegłego wieku. Prezes tarnogórskiego MTBS Franciszek Paśmionka na sesji rady miejskiej mówił, że Miasteczko Śląskie przystąpiło do Towarzystwa jeszcze w 1996 r.

Wtedy miasto przekazało działkę pod budowę 4 bloków pod wynajem, każdy po 15 mieszkań, właśnie w rejonie ulic Białego i Pindora.

Były już nawet projekt i pozwolenie na budowę.

Nic jednak z tych planów nie wyszło. Pozwolenie na budowę jest już nieważne, projekt wymaga uaktualnienia i poważnych zmian. Właśnie na to miasto ma dać 150 tys. zł.

Projekt uchwały w tej sprawie ma się pojawić na kolejnej sesji rady.

– Jaką mamy gwarancję, że te bloki akurat teraz zostaną zbudowane? – pytał radny Zbigniew Płomiński. Obawiał się, czy 150 tys. zł nie pójdzie na marne, tak jak było z kasą wydaną na nieaktualną już dokumentację.

– Nie obawiałbym się, że te mieszkania nie zastaną zbudowane i zamieszkane. W innych gminach udaje nam się takie budowy realizować. W Miasteczku Śląskim też powinno się to udać – zapowiedział prezes Paśmionka.

Inwestycję planuje się finansować m.in. z kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego i wkładu własnego przyszłych lokatorów.

Miasto ma też możliwości zdobycia środków zewnętrznych.

Burmistrz Michał Skrzydło dodał: – Ważne, żeby jak najszybciej zacząć działać, tak żeby w ciągu roku mieć gotowy projekt. Kiedy MTBS skończy inwestycje w innych miastach, będzie mogło płynnie zacząć budowę mieszkań u nas.

[ZT]33027[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%