TKS Karate z medalami MP seniorów

10:18, 30.04.2018
Skomentuj

Kilka medali wywalczyli tarnogórscy karatecy w rozegranych 21 kwietnia w Limanowej 45. Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin. W klasyfikacji klubowej dało to TKS Karate czwarte miejsce. W rywalizacji uczestniczyło 112 zawodników z 54 klubów.

Srebrne medale stały się udziałem Sandry Nowak (-55 kg) i Marty Lubos (-65 kg), a brązowe krążki wywalczyli Dobrosława Habraszka (-65 kg) i Marek Wolny (-90 kg). Dodatkowo konkurencję tameshiwari (łamanie desek) kobiet wygrała Marta Lubos, łamiąc w czterech próbach aż 14 desek. Bez medali wrócili Szymon Grzegorzyca i Rafał Zając, którzy odpadli po dobrych walkach w eliminacjach.

? Mimo czterech medali czuję, podobnie jak zawodnicy, spory niedosyt. Finałowa walka Marty mogła zakończyć się już po pierwszej rundzie jej zwycięstwem. W dogrywce nie była już sobą i mamy nad czym pracować przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy we Wrocławiu. Sandrze w finale moment nieuwagi odebrał szansę na złoty medal. Ogromny pech Marka Wolnego przed półfinałem nie pozwolił mu na walkę o kolejny tytuł. Mam nadzieję, że kontuzja ręki nie wyeliminuje go ze startu w ME. Dobrosława zanotowała kolejny bardzo udany powrót na matę ? komentuje trener Bogdan Lubos.

11 i 12 maja we wrocławskich ME, wśród prawie 400 zawodników z 27 krajów, powalczą seniorzy: Sandra Nowak (-55 kg), Marta Lubos (-60 kg), Dobrosława Habraszka (-65 kg), ew. Marek Wolny (-85 kg), Rafał Zając (+95 kg) oraz juniorzy Rafał Balbierz (-65 kg) i Marek Szorek (-80 kg).