Zamknij

Tarnowskie Góry i Tour de Pologne. Nie zobaczymy u nas wyścigu

13:37, 06.05.2020 | J.M
Skomentuj Tour de Pologne na tarnogórskim rynku. Fot. Hanna Kampa
REKLAMA

Międzynarodowa Unia Kolarska ogłosiła wczoraj kalendarz tegorocznych wyścigów i znajduje się w nim Tour de Pologne. Ma wystartować 5 sierpnia, koniec zaplanowano na 9 sierpnia. Ale wyścig będzie miał mniej etapów niż zwykle, bo tylko pięć.

Tarnowskich Gór na tegorocznej trasie wyścigu nie będzie.

– Nie podejmujemy rozmów z organizatorem ze względu na trudną sytuację finansową, która jest pokłosiem pandemii. Poza tym, jak zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne tłumom kibiców gromadzących się na trasie? To niewykonalne – mówi Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

Czy kibice kolarstwa będą mieli możliwość obejrzenia wyścigu w którymś z pobliskich miast? – Trasa nie została jeszcze ustalona. Przed nami rozmowy z władzami miast – poinformowano nas w biurze prasowym TdP.

Na tym lista niewiadomych się nie kończy. Organizacja tegorocznych wyścigów kolarskich, podobnie jak wielu innych imprez sportowych, stała pod znakiem zapytania. Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne, wypowiadając się dla Eurosportu, stwierdził, że po ogłoszeniu kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej powiało optymizmem.

– Wyznaczona data powrotu do kolarskiej rywalizacji jest ważna dla wszystkich - kolarzy i grup zawodowych, naszych sponsorów i partnerów, także dla kibiców. Jesteśmy w pełni przygotowani, aby przeprowadzić wyścig, ale oczywiście sytuacja jest stale monitorowana, a priorytetem pozostaje ochrona zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa i przestrzeganie wszystkich ograniczeń wprowadzonych przez władze. Tymczasem cieszymy się, że Międzynarodowa Unia Kolarska daje nam taką możliwość i pracujemy nad dostosowaniem trasy do nowych wymogów – powiedział Czesław Lang dla Eurosportu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

TGTG

4 4

Gwarków nie będzie, Tour de nie będzie, kasują impreza za imprezą. Nudne lato się zapowiada 15:04, 06.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZefelZefel

1 3

Jak ma tour de pologne się odbyć , jak na wolnym powietrzu nawet , wg dzisiejszych zapisów prawnych, nawet zaczerpnąć wody nie będzie mógł na trasie ( bo na powietrzu trzeba mieć pozakrywane wszystko co pije i oddycha , zatem o jakiejkolwiek konsumpcji i piciu nie ma mowy ). Swoją drogą ciekawe jak będzie rozwiązane możliwość picia i jedzenia w knajpach , kiedy już je otworzą. Do którego momentu trzeba będzie mieć maseczkę. Do wejścia do lokalu czy do otrzymania posiłku, czy trzeba będzie się zaopatrzyć w maseczki z dziurą na jedzenie ?! Czy zasłaniać sam nos podczas jedzenia ... I co z piciem wody w upały, bo one nadejdą już za mc . A wyjść bez maski nie można, ściągać nie można, to w efekcie babcia która zaslabnie i łyknie wody dostanie 500 mandatu i ostracyzm społeczny , że przez ten łyk wody, żeby nie zemdleć , naraża pół świata na wirusa ..... Raczej bardzo ciekawe lato się szykuje - z socjologicznego punktu widzenia. 19:12, 06.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OloOlo

1 1

Poszukaj lekarza. Ale nie tego od covidu tylko od głowy. 07:40, 08.05.2020