Zamknij

Koniec rozgrywek piłkarskich w niższych ligach. Kto awansował?

10:07, 08.05.2020 | A.J
Skomentuj Do okręgówki wróci Orzeł Biały Brzeziny Śląskie Fot. Alicja Jurasz
REKLAMA

7 maja zapadła decyzja o tym, że rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach oraz rozgrywki młodzieżowe w tym sezonie nie będą dalej kontynuowane. O decyzji poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, po ustaleniach z prezesami Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.

Obowiązujące rozporządzenia dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej wcześniej formie. Kolejność drużyn w końcowych tabelach odpowiada tej po ostatniej rozegranej kolejce. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Co to oznacza dla naszych drużyn? Z I grupy IV ligi nie spadnie Drama Zbrosławice. W okręgówce, grupa I, awansuje Jedność 32 Przyszowice. Tylko o 2 punkty mniej w tabeli ma Orzeł Miedary, który zajmuje II miejsce i niestety w tym układzie nie ma szans na awans. To zdecydowanie najbardziej pokrzywdzona z naszych drużyn, Miedary w normalnych rozgrywkach były groźnym konkurentem dla Jedności w walce o wyższą klasę rozgrywek. W bytomskiej A klasie awansuje Orzeł Biały Brzeziny Śląskie i Olimpia Boruszowice.

W lublinieckiej B klasie awansują Błękitni Herby i Sparta. W bytomskiej B klasie powinny awansować drużyny zajmujące I miejsce w obu grupach: Orzeł Bobrowniki i Rodło Górniki. Pod znakiem zapytania są losy drużyn plasujących się na II miejscach – rezerw Gwarka Tarnowskie Góry i Piasta Ożarowice. 

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz