Zamknij

Odmrażanie sportu. W Radzionkowie i w Piekarach Śląskich bez tłumów

13:46, 09.05.2020 | aj
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

Od 4 maja znowu można korzystać z niektórych obiektów sportowych. To m.in. boiska, korty tenisowe i bieżnie. W pierwszych dniach tłoku nie było, ale do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu nie zachęcała deszczowa aura.

– Ludzie chyba wciąż nie mają świadomości, że można już korzystać z obiektów otwartych, mimo że wszystkimi kanałami staraliśmy się o tym informować. Oczywiście wiedzą kluby piłkarskie i one rezerwują boiska. Wracanie do aktywności rozkręca się powoli – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie Grzegorz Zadęcki.

Otwarto boisko wielofunkcyjne na ul. Knosały (na płycie głównej może przebywać 6 osób i 4 na boisku treningowym w tym samym czasie), boisko piłkarskie i korty tenisowe na Księżej Górze (odpowiednio może tam przebywać 6 i 4 osoby), boiska do piłki plażowej i tenisa plażowego (maksymalnie 4 osoby w tym samym czasie na boisku), miniboisko do koszykówki (maks. 4 osoby). Obiekty trzeba wcześniej zarezerwować telefonicznie: na Księżej Górze między godz. 14 a 22 pod numerem tel. 784-640-259, a przy ul. Knosały między godz. 15 a 19 pod numerem tel. 883-344-861. Nieczynny wciąż jest park linowy i siłowania zewnętrzna na Księżej Górze, wybieg dla psów i skate park w Rojcy. 

W Piekarach Śląskich rezerwują tylko na godzinę 

Dużej frekwencji na początku ubiegłego tygodnia nie było także w Piekarach Śląskich. Tam część obiektów udostępnił MOSiR. Trzeba je wcześniej rezerwować telefonicznie na konkretną godzinę. Nie ma możliwości zarezerwowania obiektu na dłużej niż 60 minut. Największym zainteresowaniem cieszyły się boiska do piłki nożnej i do piłki plażowej. W MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3 dostępne są: rolkowisko (limit na godzinę to 6 osób), korty tenisowe (limit na godzinę to 4 osoby na kort), ścianka tenisowa (limit na godzinę to 1 osoba), boisko do badmintona (limit na godzinę to 2 osoby), boiska do siatkówki plażowej (limit na 1,5 godziny to 4 osoby na boisko), sztuczne boisko do piłki nożnej (limit na godzinę to 6 osób), boisko wielofunkcyjne (limit na godzinę to 6 osób). Dla użytkowników będzie też otwarty orlik przy ul. Skłodowskiej-Curie 110 (limit na godzinę to 6 osób). 

Obiekty MOSiR można rezerwować pod numerem tel. 32-768-10-10, 534-333-098, orlik przy ul. Skłodowskiej-Curie pod numerem tel. 533-567-596. Wejście na obiekty MOSiR jest możliwe bramką główną od strony ul. Olimpijskiej 3, nie ma możliwości zaparkowania samochodu na parkingu MOSiR. Można skorzystać z parkingu od strony basenu plenerowego.

(aj )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz