Zamknij

Aktywni dla bohaterów. Rekordowe zainteresowanie akcją charytatywną

14:30, 17.05.2020 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum Biegu Tarnogórskiego
REKLAMA

Kilkaset osób w różnym wieku wzięło udział w akcji charytatywnej "Aktywni dla bohaterów", której celem było  wsparcie Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Warunkiem było podjęcie aktywności fizycznej i wpłata pieniędzy na konto szpitala.

W połowie maja po raz kolejny w parku Miejskim miał odbyć się Bieg Tarnogórski. Z powodu epidemii koronawirusa został przeniesiony na 12 września. Ale organizatorzy postanowili zorganizować imprezę w innej formie i pomóc szpitalowi w Tarnowskich Górach. 

– Zamiast biegu, którego w dotychczasowej formie nie da się zorganizować, zdecydowaliśmy się na charytatywne wydarzenie. Między 15 a 17 każdy uczestnik indywidualnie, w dowolnym miejscu i czasie ma podjąć aktywność fizyczną. Może być to bieg, marsz z kijami, jazda na rolkach, rowerze, ćwiczenia fitness, pływanie kajakiem, skakanie na skakance. Nie jest ważny dystans, czas czy wiek uczestników. Można ćwiczyć z rodziną – mówili organizatorzy Beata Kozdra i Janusz Środa.

Warunkiem udziału w akcji była dowolna wpłata na konto Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. 

Akcja spotkała się z dużym odzewem. W niedzielę rano organizatorzy informowali, że do tej pory dostali zgłoszenia od 400 osób. Zdjęcia uczestników można obejrzeć tutaj 

(aj )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MarcinTGMarcinTG

1 0

Szanowna Redakcjo!
Czy przy jakiejkolwiek akcji na zdjęciu ZAWSZE musi być widoczny Łukasz W.? No tak - RADNY... Parcie na szkło - nic więcej... To już robi się powoli nudne... Są też inni, którzy zdecydowanie lepiej pomagają... Bez kiczowatego rozgłosu... 22:48, 18.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz