Zamknij

Rezerwy Gwarka Tarnowskie Góry - są powody do dumy

07:34, 08.06.2020 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum TS Gwarek
REKLAMA

Decyzja o zakończeniu rozgrywek piłkarskich zapadła w maju, ale aż do 5 czerwca nie było wiadomo, która drużyny z bytomskiej klasy B awansują do A klasy. Już wiadomo, że w tym gronie znalazły się rezerwy Gwarka Tarnowskie Góry. 

W bytomskiej B klasie w sezonie 2019/20 przyjęto system tzw. rundy mistrzowskiej. Wiosną najlepsze drużyny miały walczyć ze sobą o awans. Z powodu epidemii do pojedynków nie doszło. Szczególnie niejasna sytuacja była w grupie I, gdzie  Orzeł Bobrowniki miał przewagę 3 punktów nad Piastem Ożarowice i Nadzieją Bytom, ale też jeden rozegrany mecz więcej. W grupie II rezerwy Gwarka zajmowały II miejsce, tracąc jedynie 2 punkty do lidera z Górnik (26 pkt.). Ostatecznie okazało się, że II lokata jest premiowana awansem. Pozostałe drużyny, które uzyskały awans do A klasy to Orzeł Bobrowniki, Piast Ożarowice, Rodło Górniki. 

Drugi zespół Gwarka został reaktywowany po kilkuletniej przerwie. W drużynie grają młodzi zawodnicy z I zespołu oraz młodzież. W przerwanym sezonie Gwarek II wygrał 8 spotkań, przegrał 4, stracił 21 bramek i zdobył 59 goli, co było najlepszym wynikiem w całej bytomskiej B klasie. Rekordzistami byli Patryk Joachim oraz Adrian Pytlik, którzy strzelili odpowiednio 22 oraz 13 bramek. Zespół prowadzą trenerzy Bartłomiej Cymerys – Bartłomiej Podolski.

Awans do rozgrywek A-klasy w Gwarku II wywalczyli: Jakub Banek, Bartłomiej Cymerys, Sebastian Dworaczek, Adam Dzido, Jakub Dyląg, Dawid Fojcik, Patryk Joachim, Adrian Kielar, Mateusz Klasik, Kevin Kołodziej, Damian Kowalczyk, Jan Krawczyński, Sergiusz Krawiec, Szymon Kyi, Michał Lupa, Filip Michalak, Marcel Michalik, Tomasz Myrcik, Bartłomiej Podolski, Kamil Pośpiech, Adrian Pytlik, Rafał Rydzkowski, Dawid Ryng, Piotr Skrabania, Jan Strzałkowski, Michał Szwajnoch, Oskar Ziemianek.

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz