Zamknij
REKLAMA

Kije są w modzie. Jak chodzić prawidłowo? Podpowiedzą instruktorzy

11:18, 19.06.2020 | aj
Skomentuj Zajęcia rozpoczną się 23 czerwca Fot. Archiwum SieChodzi
REKLAMA

Lubisz chodzić z kijami, ale brakuje ci towarzystwa? Nie jesteś pewien, czy maszerujesz prawidłowo? Pomoże tarnogórska grupa nordic walking SieChodzi. Od 23 czerwca rozpoczyna cykl dwóch projektów adresowanych do miłośników chodzenia z kijami. Udział jest bezpłatny. 

– Pierwszy z projektów nazwaliśmy NessiTime. Chodzi o budowanie społeczności, gdzie oprócz chodzenia z kijami będzie można poznać nowe osoby oraz znaleźć te, które patrzą na świat w podobny sposób. Wszystko będzie "kręciło się" wokół nordic walkingu, ale kultura fizyczna będzie pretekstem do kształtowania nie tylko ciała, ale też ducha. Pokażemy, że życie składa się z wielu elementów - od nordic walkingu po wspólną kawę czy pogaduchy na ławce w parku – zapowiada Jolanta Wozińska, wykwalifikowana instruktorka nordic walkingu, która będzie prowadzić zajęcia. 

Drugi projekt nosi nazwę Chodzę bo Lubię. To bezpłatne, cotygodniowe zajęcia prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów i instruktorów z Polskiej Federacji Nordic Walkingu oraz Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walkingu. Są dedykowane wszystkim chętnym, którzy już chodzą z kijami lub dopiero chcieliby zacząć. Wszystkie treningi rozpoczną się od rozgrzewki, a zakończą rozciąganiem. 

SieChodzi zaprasza na pierwsze spotkania już we wtorek, 23 czerwca, na zbiegu ulic Grzybowej i Czarnohuckiej w Tarnowskich Górach. O godz. 18 planowane jest spotkanie w ramach grupy NessiTime. Tempo będzie rekreacyjne, dystans to 5 km. O godz. 19 rozpocznie się spotkanie w ramach Chodzę bo Lubię. Tempo będzie sportowe, do pokonania 10 do 15 km.

O kolejnych miejscach zbiórek grupa będzie informować na profilu facebookowym. Zajęcia w ramach obu projektów są bezpłatne. Poprowadzą je wykwalifikowani instruktorzy: Jolanta Wozińska i Franciszek Hajduk. Program zajęć będzie dostosowany do uczestników i nastawiony na osoby o różnym poziomie zaawansowania. Każdy uczestnik może korzystać z dwóch projektów. Kontakt pod numerami tel.534-006-040, 505-735-028.

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%