Zamknij
REKLAMA

Reaktywacja ligi szóstek. Rywalizuje 10 drużyn piłkarskich

10:33, 21.06.2020 | aj
Skomentuj W rozgrywkach bierze udział m.in. Górnik TG Fot. Archiwum organizatora
REKLAMA

10 drużyn bierze udział w amatorskich rozgrywkach Ligi Szóstek TG. Piłkarskie zmagania rozpoczęły się pod koniec maja i potrwają do października.

– Bardzo cieszy nas zainteresowanie, już zgłaszają się chętni do gry w kolejnym sezonie. W lidze dominują zespoły z powiatu tarnogórskiego, ale są też z Zabrza czy z Bytomia. Wiele z nich to ekipy z jednego miejsca pracy reprezentujące w lidze swoją firmę – mówi jeden z organizatorów Sylwester Kurek.

Mecze odbywają się co niedzielę na boisku orlik przy Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach.Rozgrywki zakończą się w październiku. Jak podkreślają organizatorzy, dzięki wsparciu sponsorów i starostwa powiatowego każdy uczestnik dostanie nagrodę. Wybrany także zostanie  najlepszy zawodnik i bramkarz.

– Reaktywowaliśmy ligę, wcześniej była organizowana mniej profesjonalnie. Chcieliśmy to zmienić, w przyszłości chcemy ją jeszcze rozwinąć – zapowiada Sylwester Kurek. Podkreśla, że zespoły grają z dużym zaangażowaniem, mecze są zacięte, a poziom wyrównany. – Wśród graczy jest m.in. Marcin Dziewulski, trener Ruchu Radzionków czy Ireneusz Waluś, grający w Ruchu w czasie, kiedy był drużyną ekstraklasową. Szkoda tylko, że mamy pewne problemy z korzystaniem z obiektu i gospodarz nie chce wpuścić drużyn na sąsiednie boisko, żeby mogły się rozgrzać. Już kilka razy zdarzyły się nieprzyjemne sytuacje – zwraca uwagę. Dodaje, że latem w Czekanowie ma odbyć się turniej piłkarski dla uczestników ligi i ich rodzin.

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MarioMario

1 0

Super pomysł z reaktywacją i nawet jestem na zdjęciu jako bramkarz 👍 21:19, 22.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Damiano -C-Damiano -C-

0 0

Górnik TG 22:08, 22.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

-C- Damiano 9-C- Damiano 9

0 0

Zapraszamy na naszą stronę na Facebook
https://www.facebook.com/Górnik-TG-108330914201130/ 23:24, 22.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%