19 medali naszych młodych kajakarzy, z czego aż 6 złotych. Świetny start w Mistrzostwach Śląska

07:48, 09.07.2020 esp
Skomentuj Reprezentacja UKS Olimpijczyk Nowe Chechło. Fot. Archiwum Olimpijczyka Reprezentacja UKS Olimpijczyk Nowe Chechło. Fot. Archiwum Olimpijczyka

Zawodnicy UKS Olimpijczyk Nowe Chechło i UKS Świerklaniec z powodzeniem wystartowali w Mistrzostwach Śląska w kajakarskim sprincie, które odbyły się w lipcu w Katowicach.

W regatach uczestniczyło 6 klubów. Świetne wyniki uzyskali zawodnicy Olimpijczyka, zdobyli 12 medali – 6 złotych oraz po 3 srebrne i brązowe. K1 500 m juniorek – srebro Patrycja Szewczyk, K1 500 m juniorek młodszych – złoto Dominika Hewig, brąz Kinga Kwaśny, K2 500 m juniorek mł. – złoto Dominika Hewig/Kinga Kwaśny, C1 500 m juniorek mł. – srebro Julia Figlus, K1 500 m młodziczek 2007 r. - złoto Natalia Szołtysik, K2 500 m młodziczek – złoto Agata Opiełka/Milena Zorzycka, brąz Natalia Szołtysik/Sylwia Szolc, K1 500 m młodziczek 2006 r. - złoto Agata Opiełka, K2 500 m juniorów mł. – brąz Dominik Gosławski/ Michał Chmiela, K1 3000 m open - złoto Patrycja Szewczyk, C1 3000 m open – srebro Julia Figlus.

UKS Świerklaniec ma na koncie 7 medali: Mateusz Franielczyk zdobył dwa brązowe i Puchar Katowic (C-1 500 m, C-1 2000 m), Marta Boroń - brąz w C-1 2000 m i srebro w C-2 500 m, Laura Dolega brąz w K-2 500 m, a Wiktoria Kiczka brąz w K-2 500 m i srebro w C-2 500 m.

– W zawodach nie startował nasz najlepszy zawodnik Wiktor Leszczyński, który uczestniczy w przygotowaniach kadry narodowej. Mimo to zdobyliśmy 7 medali. To kolejny sukces małego klubu ze Świerklańca, który napawa optymizmem przed kolejnymi startami – mówi trener Alojzy Gacki.

Na zdjęciu zawodnicy UKS Świerklaniec: Wiktoria Kiczka, Laura Dolega i Mateusz Franielczyk (uczestnicy mistrzostw), Dawid Franielczyk (najmłodszy zawodnik, który tydzień wcześniej w Pucharze Katowic w K-1 300 m dzieci zdobył złoty medal) i trener Alojzy Gacki. Fot. Archiwum klubu.