Zamknij

Pogrom w Świerklańcu. Do przerwy było 0:6. Puchar 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej

21:30, 25.08.2020 aj Aktualizacja: 21:50, 25.08.2020
Skomentuj Fot. Archiwum Ruchu Fot. Archiwum Ruchu

Dziś, 25 sierpnia w 1/8 finału Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej Unia Świerklaniec podejmowała u siebie Ruch Chorzów. Sensacji nie było i gospodarze z bytomskiej A-klasy przegrali z III-ligowym zespołem 0:12.

W I rundzie rozgrywek pucharu 100-lecia Ruch wyeliminował Grunwald Ruda Śląska zwyciężając 10:2. Unia w I rundzie miała wolny los. Drużyny zmierzyły się w 1/8 finału. Na boisku w Świerklańcu nie było niespodzianek – goście z Chorzowa już do przerwy prowadzili 6;0, a w drugiej połowie dołożyli kolejnych 6 goli i wygrali 12:0.

Lepiej od Unii poradził sobie Orzeł Nakło Śląskie, ale miał też łatwiejszego przeciwnika – reprezentanta B klasy MOSiR Spartę Zabrze. Orzeł wygrał 5:3.

Mecz Orzeł Biały Piekary Śląskie - Koszarawa Żywiec został przełożony, a Ruch Radzionków rozegrał 25 sierpnia zaległy mecz I rundy pucharu z Polonią Niewiadom i rozbił przeciwników 9:0.