Zamknij

Trener Gwarka: pomyłka sędziów zakrawa na kpinę

08:20, 08.09.2020 | Samuel Myśliwski
Skomentuj Stal nie zdobyła w tym meczu żadnej bramki. W wyniku zamieszania pod bramką gospodarzy padł gol samobójczy. Fot. Samuel Myśliwski

Po pierwszej bezbramkowej połowie, drużyna TS Gwarka strzeliła dwie bramki. Najpierw Rafał Kuliński wykorzystał odgwizdaną jedenastkę, umieszczając piłkę w siatce przyjezdnej Stali Brzeg, potem w wyniku zamieszania pod bramką gospodarzy padł gol samobójczy.

Sobotnie spotkanie zakończyło się więc remisem 1:1. – Przede wszystkim gratuluję Stali Brzeg, remis na wyjeździe to lepszy wynik niż remis u siebie. Były dwie fazy meczu, na początku mogliśmy szybko strzelić nawet dwie bramki, mieliśmy okazje i tak chcieliśmy rozpocząć ten mecz. Wiemy wszyscy, że fizycznie i motorycznie nie jesteśmy w stanie dzisiaj na 90 minut podjąć walki z wiadomych względów. Nie udało się strzelić bramki, graliśmy potem dość dobrze defensywnie. Stal miała swoje okazje, dłużej utrzymywała się przy piłce. Druga połowa zaczęła się również bardzo dobrze dla nas, strzeliliśmy bramkę na 1:0 – komentuje Krzysztof Górecko, trener Gwarka.

Oburzenie i rozczarowanie wśród kibiców, sztabu i samych zawodników Gwarka spowodował błąd sędziów. Do niego odniósł się podczas konferencji prasowej szkoleniowiec gospodarzy. – W przełomowym momencie meczu, wyszliśmy 3 na 1 z bramkarzem. To był sytuacja, powiedzmy sobie szczerze, stuprocentowa. Mogła paść bramka na 2:0 i pewnie teraz byśmy się inaczej wypowiadali o tym meczu. Jednak sędziowie popełnili bardzo duży błąd. Można się pomylić ze spalonym nawet o metr, ale nie można się pomylić tak, jak dzisiaj, bo to już zakrawa na kpinę. Pokazaliśmy im już filmik, powiedzieli tylko tyle, że mogą przeprosić – stwierdził trener Górecko.