Zamknij

Tarnogórzanka Karolina Ślązak wicemistrzynią Polski juniorów

09:11, 18.09.2020 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum prywatne
REKLAMA

Tarnogórzanka Karolina Ślązak obroniła tytuł wicemistrzyni Polski juniorów podczas Mistrzostw Polski Młodzików i Juniorów w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Zawody odbyły się między 11 a 13 września w Stadninie Koni Moszna.

Jak podkreśla mama zawodniczki, Beata Ślązak, jeździectwo jest jedyną dyscypliną rangi olimpijskiej, w której nie ma podziału na płeć. Kobiety startują na równi z mężczyznami. Na wspominanych zawodach juniorki zdominowały zarówno konkurencję, jak i klasyfikację zajmując 7 czołowych miejsc. Karolina zdobyła wicemistrzowski tytuł z koniem Gangesem, z którym brała udział w finale. Jeździ też na Toresie. – Na mistrzostwach zawodnicy mają trzy próby: ujeżdżenia, jazdę cross w terenie i skok przez przeszkody. Im mniej punktów, tym lepszy wynik końcowy – tłumaczy Beata Ślązak. 

Pod koniec września tarnogórzankę czeka walka w finale Pucharu Polski WKK juniorów. Reprezentantka LZJ Drama Zbrosławice ma sporą przewagę punktową nad rywalkami, można więc optymistycznie założyć, że będzie to jej kolejny duży sukces. Jest też członkinią kadry narodowej, gdyby nie epidemia, brałaby udział w mistrzostwach Europy w Wielkiej Brytanii. Na razie musi czekać na przyszłoroczne, które odbędą się w Szwecji. 

Karolina Ślązak ma 16 lat. Jeździectwo wyczynowo trenuje od 4 lat. Sukcesy osiągała stopniowo: najpierw na szczeblu lokalnym, potem krajowym i międzynarodowym. Treningi i zawody zajmują jej dużo czasu, nie udałoby się bez wsparcia rodziny. Funkcję trenerów i kierowców pełnią rodzice. Sport nie jest tani, więc cieszy stypendium z miasta. 

Karolina Ślązak uczy się w II klasie I LO im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. Wybrała profil matematyczno-fizyczny. 

[ZT]27931[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

TaGTaG

0 0

Brawo. Miło czytać takie wiadomości. 16:20, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TaGTaG

0 0

Tym bardziej, że piłka nożna u nas kuleje. Dobrze, że rozwijają się inne dyscypliny 16:27, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz