Zamknij

Tarnogórzanin wicemistrzem Polski weteranów w kulturystyce klasycznej

08:27, 15.10.2020 | J.M.
Skomentuj W sobotę Mikołaj Kowalik stanął na podium. Fot. Archiwum Klubu

W miniony weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness 2020. Uczestniczył w nich Mikołaj Kowalik z Tarnowskich Gór.

Kola to medalista mistrzostw Polski i Europy w wyciskaniu klasycznym, a także medalista Polski w trójboju siłowym. W zeszłym roku debiutował na scenie kulturystycznej, zdobywając, mimo zerwanego bicepsa, czwarte miejsce na mistrzostwach Polski w kulturystyce klasycznej open weteranów plus 40 lat.

W sobotę Mikołaj Kowalik  stanął na podium. – Wywalczył srebrny medal w kulturystyce klasycznej weteranów 40-49 lat. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Piotr Kowalski, a Tomasz Laszko, utytułowany zawodnik zarówno w trójboju jak i w kulturystyce, był trzeci. Tym bardziej cieszy srebrny medal Mikołaja, co jest jego wielkim sukcesem. Mikołaj przed tymi zawodami włożył kawał ciężkiej pracy co jak widać zaowocowało srebrnym medalem, a w tym miejscu trzeba jeszcze dodać, iż był najstarszym zawodnikiem wśród startujących – komentuje Grzegorz Leski, prezes Stowarzyszenie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza, którego barwy reprezentował Mikołaj Kowalik.