Zamknij

Ciężary można podnosić w każdym wieku. Mistrzostwa Polski Masters

15:32, 31.10.2020 | esp
Skomentuj Fot. Łukasz Ściebiorowski
REKLAMA

Prawie 100 zawodników i zawodniczek uczestniczyło w XXX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Podnoszeniu Ciężarów. Rozegrano je pod koniec października w Piekarach Śląskich.

– Najmłodsi zawodnicy mieli 30 lat, a najstarsi nawet 85. Walka o zwycięstwo i medale w poszczególnych grupach wiekowych i kategoriach wagowych nie przysłoniła radości z możliwości samego startu i spotkania się sztangistów, zwłaszcza w obecnym okresie obostrzeń, które wymusiły też przebieg zawodów bez udziału publiczności. Nie brakowało rekordów Polski Masters, które ustanawiali zawodnicy wciąż jeszcze aktywni w swoich macierzystych klubach – mówi Łukasz Ściebiorowski, miejski radny i działacz związany z podnoszeniem ciężarów.

Wśród najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach byli także sztangiści gospodarzyGKS Transbed Andaluzja Brzozowice-Kamień. Wśród kobiet w swoich kategoriach pierwsze miejsce zajęły: Antonina Kurtok (35 kg w rwaniu i 55 kg w podrzucie) i Dominika Kadłubiec (31 kg rwanie i 52 kg podrzut), wśród mężczyzn – Rafał Wiesiołek (105 kg rwanie i 128 kg podrzut), Dariusz Szymański (112 kg i 135 kg podrzut), Grzegorz Górecki (80 kg i 110 kg) i Artur Borecki (103 kg i 120 kg). Drugie miejsca zajęli: Arkadiusz Tomala (65 kg i 101 kg), Mateusz Mundzik (128 kg i 153kg) i Mateusz Winkler (114 kg i 145 kg).

W klasyfikacji open najwyżej spośród piekarzan, na 9. miejscu, uplasował Dariusz Szymański. Najlepszą wśród kobiet była Dominika Misterska-Zasowska z G4 Siedlce, a wśród mężczyzn Tomasz Urbański z FizjoCorps Łódź.

Główni organizatorzy mistrzostw to Polska Federacja Podnoszenia Ciężarów Masters i GKS Transbed Andaluzja Brzozowice-Kamień.

– Organizacja tak dużego wydarzenia było dla Andaluzji i miasta dużym wyróżnieniem. Imprezy tego typu udowadniają, że sport można uprawiać w każdym wieku, co może być też magnesem dla dzieci i młodzieży, że warto przyjść i zmierzyć się z podnoszeniem ciężarów – zauważa Ściebiorowski.

[ZT]17519[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz