Zamknij

Tarnogórzanka Agata Binkowska została akademicką wicemistrzynią Polski w szachach

16:55, 22.11.2020 aj
Skomentuj Fot. Archiwum prywatne Fot. Archiwum prywatne

Agata Binkowska została akademicką wicemistrzynią Polski w szachach. Tarnogórzanka pokonała wiele utytułowanych zawodniczek.

Między 13 a 15 listopada w Szczyrku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach. W ramach zawodów rozegrano akademickie mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn oraz turniej drużynowy. Wszystkie turnieje rozegrano na dystansie 9 rund i zgłoszono do klasyfikacji FIDE.

W turnieju kobiet udział wzięło 40 studentek z uczelni z całego kraju. W tym gronie znalazły się dwie reprezentantki Tarnowskich Gór: Agata Binkowska i Magdalena Kotula, studentki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Agata startowała z 14. miejsca, natomiast Magdalena z 24. miejsca. Ostatecznie Magdalena zdobyła 3,5 pkt i zajęła 29. miejsce. Natomiast Agata z dorobkiem 7,5 pkt, wygrywając 6 partii i remisując 3, uplasowała się na 2. miejscu.