Zamknij

Juniorki UKS Gwiazda awansowały do półfinałów mistrzostw Śląska

18:03, 11.02.2021 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum klubu

Juniorki UKS Gwiazda awansowały do półfinałów mistrzostw Śląska w siatkówce. Z kolei kadetki wywalczyły występ w ćwierćfinałach mistrzostw Śląska.

Juniorki w katowickim turnieju pokonały UKS Sokół 43 Katowice 3:0 oraz MOSM Tychy 3:2. Nieoczekiwanie przegrały 2:3 z BKS STAL Bielsko-Biała. – To był bardzo dziwny mecz. Nasze zawodniczki prowadziły już 2:0 w setach i 22:18 w trzecim secie. Jednak przez zbyt duże rozluźnienie przegrały pojedynek. Po losowaniu trafiliśmy do I grupy półfinałowej, która będzie rywalizować w Dąbrowie Górniczej między 8 a 10 lutego – mówi prezes tarnogórskiego klubu i trener siatkówki, Jacek Tarkiewicz. W skład grupy wchodzą zespoły: MKS Dąbrowa Górnicza I (gospodarz), KS Częstochowianka, MKS Dąbrowa Górnicza II oraz UKS Gwiazda Tarnowskie Góry. Dwa zespoły z dwóch półfinałów awansują do finałów.

Z kolei kadetki z II miejsca awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Śląska. Turniej 1/8 mistrzostw odbywał się w Tychach. UKS Gwiazda najpierw przegrały z MUKS Michałkowice 3:1. Jak się potem okazało, była to najlepsza drużyna turnieju. W następnych dniach pokonały 3:0 MUKS Sari Żory oraz gospodarza MOSM Tychy 3:1 i z drugiego miejsca zameldowały się w dalszych rozgrywkach w Bielsku-Białej.

W rozgrywkach seniorskich II ligi śląskiej UKS Gwiazda stara się o awans do I ligi śląskiej (zaplecze II ligi krajowej).

– Po bardzo słabym końcu roku, porażkach z KS Częstochowianka 3:1 oraz MKS Czechowice-Dziedzice 3:0 nasz zespół spadł na V miejsce w tabeli. Natomiast początek roku to dwa zwycięstwa u siebie, 3:1 z KPKS Halemba oraz 3:1 z UKSG Blachownia. Dzięki temu zajmujemy trzecie miejsce w tabeli, dające nam możliwość grania w półfinałach II ligi śląskiej. Kolejny mecz seniorek odbędzie się 13 lutego o godz. 17 w hali sportowej w Tarnowskich Górach, niestety bez udziału publiczności. Ich przeciwniczkami będzie AZS Częstochowa – dodaje Jacek Tarkiewicz.