Zamknij

Przepłyną 19 km z Helu do Gdyni. Chcą promować klub i Tarnowskie Góry

16:08, 11.02.2021 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum klubu
REKLAMA

Projekt "Hel-Gdynia 2021. Tarnowskie Góry płyną przez morze" to tegoroczny plan MKS Park Wodny Tarnowskie Góry. 12-osobowa sztafeta ma w lipcu przepłynąć 19-kilometrowy dystans z plaży głównej na Helu do plaży w Gdyni Babie Doły.

"Celem sztafety jest budowanie marki naszego klubu, jednoczenie młodszych i starszych pływaków pod barwami klubowymi oraz nagrodzenie zawodników za ich ciężką pracę i zaangażowanie. Projekt ma na celu promowanie wartości takich jak nieustępliwość w dążeniu do celu, zaangażowanie i systematyczność, które  przyświecają naszym zawodnikom oraz miastu Tarnowskie Góry" – napisali pomysłodawcy.

W sztafecie ma popłynąć 12 członków MKS i zawodników – w wieku 12 lat i starsi (rocznik 2009 i starsi). Lista nie jest zamknięta, można zgłaszać chęć udziału do końca lutego.  Po tym terminie zbierze się specjalna komisja i dokona wyboru 12-osobowej reprezentacji oraz listy rezerwowych do udziału w tym projekcie. Pod uwagę będą brane: doświadczenie w pływaniu na otwartych wodach, zaangażowanie i frekwencja na treningach. Skład zostanie ogłoszony w marcu. 

Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dystans 1600 m. Przepłynięcie będzie zabezpieczone specjalnie wynajętą łodzią z 2 ratownikami WOPR na pokładzie, klub będzie miał też niezbędne pozwolenia na przepłynięcie zatoki. Uczestnicy będą też mieli przypiętą do pasa biodrowego dmuchaną boję. Wstępnie przepłynięcie zaplanowano na 24 lipca, start o godz. 10, zakończenie o godz. 15.

[ZT]29746[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAMotoryzacja - zobacz na Ceneo
0%