Trzy medale zawodników UKS Judo Ahinsa na mistrzostwach Śląska. Miejsca na podium wywalczyli: Łukasz Szołtysik, Małgorzata Woś i Natalia Hor

14:14, 02.03.2021 aj
Skomentuj Fot. Archiwum klubu Fot. Archiwum klubu

Trzy medale wywalczyli reprezentanci UKS Judo Ahinsa na Mistrzostwach Śląska  juniorów, juniorów młodszych i młodzików zorganizowanych przez GKS Czarni Bytom. Zawody odbyły się 20 lutego, uczestniczyło w nich 320 zawodników.

W mistrzostwach zmierzyli się młodzi judocy z 33 śląskich klubów. Złoty medal i tytuł mistrza Śląska wywalczył w grupie juniorów Łukasz Szołtysik w wadze 60 kg. Wygrał przez ippon z wicemistrzem Polski Bartoszem Naczyńskim z UKS Dwójka Rydułtowy i Patrykiem Zawadzkim z Czarnych Bytom.

Srebro w tej samej kategorii zdobyła Małgorzata Woś w wadze 63 kg, a brąz w grupie juniorek młodszych w wadze +70 kg wywalczyła Natalia Horzela.