Zamknij
REKLAMA

Gdzie pobiegać? W Tworogu trening śladem biegu, w Kaletach Wings for Life

10:00, 13.04.2021 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum Gwarka
REKLAMA

W kwietniu sezon biegowy zwykle ruszał pełną parą, a w imprezach można było przebierać, także w najbliższej okolicy. W ubiegłym roku większość biegów została odwołana. Jak zapowiadają się pod tym względem najbliższe miesiące?

Na początku maja w Tworogu odbywała się Tworogowska Dycha po Trowie. W ubiegłym roku z imprezy zrezygnowało. Teraz powróci, ale w innej formie – jako trening śladem popularnego biegu. – Zdecydowaliśmy się z organizatorami na taką formę, bo nikt nie wie, jak będzie wyglądała sytuacja z obostrzeniami. W formie treningu można startować indywidualnie, na pewno będzie bezpieczniej – mówi wójt Tworoga Eugeniusz Gwóźdź. 

Trening planowany jest na sobotę, 8 maja, między godz. 12 a 15. 10-kilometrowa trasa rozpocznie się przy szkole podstawowej w Tworogu. Można ją przebiec lub pokonać z kijami. Zapisy prowadzone są przez stronę internetową www.zmierzymyczas.pl, koszt to 35 zł. Można zgłaszać się do 30 kwietnia lub na miejscu, 8 maja, ale wtedy opłata wyniesie 50 zł. 

9 maja, w niedzielę, odbędzie się kolejna edycja biegu Wings for Life. Jedną z lokalizacji będą Kalety. Wings for Life to jedyny globalny bieg, w którym meta goni zawodników. Może być to samochód, ale najczęstsze rozwiązanie to aplikacja, która pokazuje zbliżanie się pojazdu. Celem Wings for Life jest zbieranie funduszy na rehabilitację i opracowywanie metod leczenia osób z urazami rdzenia kręgowego. Są na to przeznaczane opłaty startowe. Wpisowe to 15 euro czyli 69 zł. Start o godz. 13 spod wiaty przy górnym zbiorniku w Zielonej.

[ZT]30653[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASkating - porównaj na Ceneo
0%