Sukcesy naszych kajakarzy z dwóch klubów w gminie Świerklaniec. Przywieźli worek medali z mistrzostw Śląska

19:58, 05.06.2021 esp
Skomentuj W konkurencji K2 500 m młodziczek całe podium zajęły zawodniczki UKS Olimpijczyk Nowe Chechło. Fot. Archiwum klubu W konkurencji K2 500 m młodziczek całe podium zajęły zawodniczki UKS Olimpijczyk Nowe Chechło. Fot. Archiwum klubu

Pod koniec maja w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w Kajakarstwie. Dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszych klubów.

Kajakarze z 10 klubów rywalizowali na dystansie 500 m w konkurencjach K1, K2, C1 i C2. Zawodnicy UKS Olimpijczyk Nowe Chechło zajęli drugie miejsce w rywalizacji drużynowej. Zdobyli 16 medali – 6 złotych, 3 srebrne i 7 brązowych.

Swoje wyścigi wygrali: Dominika Hewig, Agata Opiełka i Emilia Błasiok, Julia Figlus, Natalia Szołtysik, Magdalena Przybyła (dwie ostatnie także w dwójce), drugie miejsca zajęli: Kinga Kwaśny i Zuzanna Białas, Kinga Widłok oraz Natalia Gruca i Zuzanna Cyrek, a trzecie – K. Kwaśny, N. Gruca, Sylwia Szolc i Milena Zorzycka, Maria Błasiok, Patryk Poskróbek, Michał Chmiela i D. Hewig oraz J. Figlus i D. Hewig.

W zawodach wystartowali też zawodnicy UKS Świerklaniec, zajmując drużynowo czwarte miejsce. W swoich konkurencjach wygrali: Tomasz Pośpiech, T. Pośpiech i Dawid Czernik oraz D. Czernik i Wiktoria Kiczka, drugie miejsca zajęli – D. Czernik, W. Kiczka, a trzecie – Dawid Lipiński, Mateusz Franielczyk, Dawid Franielczyk, Aleksandra Kiczka, T. Pośpiech i Nikola Morawiec.