MKS Park Wodny Tarnowskie Góry w czołówce najlepszych klubów w kraju. Świetny występ na mistrzostwach Polski juniorów młodszych

06:08, 06.07.2021 aj Aktualizacja: 09:10, 06.07.2021
Skomentuj Srebrni medaliści mistrzostw Polski. Fot. Archiwum klubu Srebrni medaliści mistrzostw Polski. Fot. Archiwum klubu

Reprezentanci MKS Park Wodny Tarnowskie Góry bardzo dobrze zaprezentowali się podczas Letnich Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w pływaniu, które odbyły się na początku lipca w Olsztynie. MKS w klasyfikacji łącznej 114 klubów z całego kraju zajął 9. lokatę, najlepszą wśród drużyn ze Śląska.

Mistrzostwa odbyły się na 50-metrowej pływalni Aquasfera w Olsztynie. W zawodach udział wzięło kilkaset zawodników z całej Polski, w tym pięcioosobowa reprezentacja pływaków z Tarnowskich Gór. W składzie zespołu wystąpili Antonina Baron, Paweł Proszowski, Erik Major, Maciej Boryczka i Kacper Wieczorek.

Pływacy MKS Park Wodny startowali w 14 finałach zdobywając łącznie 4 medale, w tym 3 srebrne i 1 brązowy. Pobili też własne rekordy życiowe.

Erik Major zdobył srebrny medal w finale na 50 m stylem klasycznym. Szybko dołożył do krążka kolejny z tego samego kruszcu – był drugi na 200 m stylem dowolnym, poprawiając własny rekord życiowy. Następnego dnia wywalczył brąz na 200 m stylem zmiennym.

W konkurencji sztafety 4x200 m stylem dowolnym Erik Major, Maciej Boryczka, Kacper Wieczorek i Paweł Proszowski zmagania zakończyli jako drugi zespół i okazali się srebrnymi medalistami mistrzostw Polski.

Paweł Proszowski uplasował się indywidualnie w pięciu finałach na dystansach: 800 m stylem dowolnym, 400 m stylem zmiennym, 200 m stylem zmiennym, gdzie otarł się o podium i zajął czwartą pozycję oraz 200 m stylem motylkowym i 1500 m stylem dowolnym.

Na poziomie finału mistrzostw Polski uplasował się również Maciej Boryczka w konkurencji 800 m stylem dowolnym. Sztafeta 4x100 m stylem dowolnym w składzie: Major, Proszowski, Boryczka, Wieczorek wywalczyła VI miejsce w kraju.

Trenerami prowadzącymi grupę są Tomasz i Sławomir Pąchalscy.