18 finałów mistrzostw Polski dla reprezentantów z MKS Park Wodny Tarnowskie Góry

07:01, 21.07.2021 aj Aktualizacja: 07:08, 21.07.2021
Skomentuj W Warszawie rywalizowali 16-latkowie z MKS Park Wodny Tarnowskie Góry, na zdjęciu z trenerem. Fot. Archiwum klubu W Warszawie rywalizowali 16-latkowie z MKS Park Wodny Tarnowskie Góry, na zdjęciu z trenerem. Fot. Archiwum klubu

Reprezentanci MKS Park Wodny Tarnowskie Góry z  bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas mistrzostw Polski 15-latków i 16-latków w pływaniu, które odbyły się w ubiegły weekend. W sumie 8-osobowa reprezentacja walczyła w 18 finałach mistrzostw.

Między 15 a 18 lipca w Oświęcimiu rywalizowali 15-latkowie, a w tym samym czasie w Warszawie walczyli 16-latkowie. Wśród 15-latków klub reprezentowali Natalia Nikiel, Jagoda Brzyska, Wiktoria Polaczek i Martyna Kasińska. W stolicy walczyli: Victoria Nowak, Adam Filozof, Claudio Basaez i Mateusz Pawlica.

Reprezentacja MKS-u nie zdobyła medali, ale może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w skali kraju, plasując się w poszczególnych konkurencjach w pierwszej lub drugiej dziesiątce.

Natalia Nikiel była ósma na 1500 m stylem dowolnym, dziesiąta na 400 m stylem zmiennym, trzynasta na 200 m stylem motylkowym oraz czternasta na 800 m stylem dowolnym. Wiktoria Polaczek zajęła XII miejsce na 50 m stylem klasycznym.

Adam Filozof zajął IX miejsce na 400 m stylem zmiennym, był siedemnasty na 200 m stylem zmiennym oraz osiemnasty na 200 m stylem klasycznym. Claudio Basaez był dziewiętnasty na 800 m stylem dowolnym, piętnasty na 200 m stylem grzbietowym, dwunasty na 200 m stylem motylkowym oraz szesnasty na 1500 m stylem dowolnym. Mateusz Pawlica zajął XV miejsca na 800 dowolnym i na 1500 m stylem dowolnym. Był dziewiętnasty na 200 m stylem grzbietowym. Victoria Nowak była osiemnasta na 400 m stylem zmiennym oraz dziewiętnasta na 150 m stylem dowolnym

Sztafeta 4x100 m stylem zmiennym w składzie: Martyna Kasińska, Wiktoria Polaczek, Natalia Nikiel, Jagoda Brzyska wywalczyła XII miejsce.

– Mistrzostwa Polski stanowiły dla naszych pływaków podsumowanie całego sezonu 2020/2021. Cieszy stała progresja naszych reprezentantów oraz tak duża liczba finałów mimo niewielkiej grupy MKS-u startującej w zawodach. Przed nami jeszcze klubowa sztafeta z Helu do Gdyni -"Tarnowskie Góry płyną przez morze", a następnie tydzień później mistrzostwa Polski na Wodach Otwartych, które zamkną bieżący sezon – mówił trener Tomasz Pąchalski, który szkoli pływaków wspólnie ze Sławomirem Pąchalskim.