Zamknij
REKLAMA

Tarnowskie Góry stolicą nordic walking? Dziś mistrzostwa Polski

11:52, 05.09.2021 | aj
Skomentuj Grzegorz Szeremeta z Radzionkowa - sędzia główny zawodów w Tarnowskich Górach. Fot. Alicja Jurasz
REKLAMA

Dziś w Tarnowskich Górach zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Nordic Walking w półmaratonie. Startują w nich najlepsi zawodnicy, silną reprezentację mają też gospodarze.

Zmaganiom w półmaratonie towarzyszy rywalizacja w Otwartych Sztafetowych Mistrzostwach Polski Nordic Walking oraz siedmiokilometrowy rajd dla amatorów. Malownicza trasa biegnie leśnymi traktami w Pniowcu i Strzybnicy. 

– To 7-kilometrowa pętla. Najtrudniejszy odcinek jest pomiędzy pierwszym a drugim kilometrem, gdyż jest tam sporo korzeni. Na trasie jest 15 sędziów, którzy będą oceniali technikę i pilnowali zasad fair play – mówił jeden z organizatorów Leszek Kot.

Ponieważ dopisuje pogoda i warunki, organizatorzy spodziewają się bardzo dobrych czasów, być może najlepszych w cyklu Pucharu Polski. Na zawodników czekają na trasie punkty odżywcze, gdzie kalorie mogą uzupełnić bananami. 

– W półmaratonie startuję pierwszy raz. Do tej pory maksymalnie pokonywałam ok. 15 km. Zawody to okazja, żeby się sprawdzić, także pod kątem techniki i dobrze, że przywiązuje się do tego wagę. Najważniejsze, żebym dotarła do mety – mówiła Sylwia Bartosik, która do Tarnowskich Gór przyjechała aż z Bełchatowa

– Powoli stajemy się stolicą nordic walking i mam nadzieję, że niedługo każdy, kto uprawia ten sport, odwiedzi Tarnowskie Góry — mówił na starcie burmistrz Arkadiusz Czech. – Chcielibyśmy, żeby w przyszłości każdy kto uprawia nordic walking raz w życiu, a najlepiej raz w roku startował w Tarnowskich Górach – dodał.

W zawodach bierze udział ponad 250 zawodników z całej Polski.

Organizatorami wydarzenia są: urząd miejski, Nordicus Strzybnica oraz Fundacja Herkules All Sports. 

[FOTORELACJA]26555[/FOTORELACJA]

[ZT]32549[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ZłamasyZłamasy

4 4

Kolejne mistrzostwa Polski w TG będą z chodzenia o kulach...
Oddział Chirurgiczny w Starych Tarnowicach zaprasza codziennie wszystkich chętnych na gipsowanie kończyn, a NFZ funduje kule. 13:16, 05.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

moj moj

0 1

Opa tez byl mistrzem polski za niemca ! 15:41, 05.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%