Zamknij

Sukces młodych siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Radzionków

16:16, 15.09.2021 | aj
Skomentuj To był pierwszy sezon siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Radzionków na ligowych parkietach. Fot. Archiwum prywatne
REKLAMA

To był pierwszy sezon siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Radzionków na ligowych parkietach i miał świetne zakończenie.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o puchar Kinder Joy of Moving zakończyły w ścisłej krajowej czołówce i jako wicemistrzynie Śląska.

Turniej, w którym w sumie wzięło udział ponad 9 tys. zespołów z całego kraju miał kilka etapów. Eliminacje zaczynały się na szczeblu miejskim, potem rozgrywki toczyły się na szczeblu  wojewódzkim. Najlepsi grali w finale ogólnopolskim.

W Mikołowie, w maju, odbył się turniej finałowy mistrzostw województwa śląskiego dziewcząt w mini siatkówce. Zagrały w nim najlepsze zespołu kategorii wiekowych U-11, U-12 i U- 13, które zostały wyłonione w kilkuetapowych eliminacjach, od listopada 2020. Dziewczyny z SMS Radzionków w kategorii "czwórek" U-13 zostały wicemistrzyniami Śląska.

Dzięki temu zagrały w wielkim finale tegorocznej edycji mistrzostw, który odbył się w Gliwicach pod koniec sierpnia. Po trzydniowej rywalizacji uplasowały się na VIII miejscu w Polsce. Połowa składu drużyny z Radzionkowa to zawodniczki młodsze rocznikowo, tym większy jest sukces zespołu. W finale brało udział niemal 200 drużyn i 900 zawodników i zawodniczek. 

W drużynie grały: Aleksandra Winszczyk i Aleksandra Niżewska (obie rocznik 2008), Julia Kwiecińska, Zuzanna Winszczyk i Maja Wlazły (rocznik 2009). Trenerem jest Patryk Kogut. 

W tym roku w rozgrywkach siatkówki plażowej debiutowały Aleksandra Winszczyk i Aleksandra Niżewska. Były najmłodszymi rocznikowo zawodniczkami. W półfinałach mistrzostw województwa śląskiego młodziczek, który zostały rozegrane w Częstochowie, uplasowały się na V miejscu. Awansowały do finału mistrzostw, w którym zajęły XIII miejsce. Rywalizowały z zawodniczkami starszymi o 2 lata. 

Utalentowana drużyna została nominowana w plebiscycie Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Wybierane są w nim osobistości świata siatkówki na Śląsku. Radzionkowski zespół dostał nominację w kategorii: najlepsza drużyna w minisiatkówce w sezonie 2020/2021.

[FOTORELACJA]26582[/FOTORELACJA]

[ZT]32687[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%