Sukces siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Radzionków. Wicemistrznie Śląska i w krajowej czołówce

16:16, 15.09.2021 aj
Skomentuj To był pierwszy sezon siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Radzionków na ligowych parkietach. Fot. Archiwum prywatne To był pierwszy sezon siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Radzionków na ligowych parkietach. Fot. Archiwum prywatne

To był pierwszy sezon siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Radzionków na ligowych parkietach i miał świetne zakończenie.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o puchar Kinder Joy of Moving zakończyły w ścisłej krajowej czołówce i jako wicemistrzynie Śląska.

Turniej, w którym w sumie wzięło udział ponad 9 tys. zespołów z całego kraju miał kilka etapów. Eliminacje zaczynały się na szczeblu miejskim, potem rozgrywki toczyły się na szczeblu  wojewódzkim. Najlepsi grali w finale ogólnopolskim.

W Mikołowie, w maju, odbył się turniej finałowy mistrzostw województwa śląskiego dziewcząt w mini siatkówce. Zagrały w nim najlepsze zespołu kategorii wiekowych U-11, U-12 i U- 13, które zostały wyłonione w kilkuetapowych eliminacjach, od listopada 2020. Dziewczyny z SMS Radzionków w kategorii "czwórek" U-13 zostały wicemistrzyniami Śląska.

Dzięki temu zagrały w wielkim finale tegorocznej edycji mistrzostw, który odbył się w Gliwicach pod koniec sierpnia. Po trzydniowej rywalizacji uplasowały się na VIII miejscu w Polsce. Połowa składu drużyny z Radzionkowa to zawodniczki młodsze rocznikowo, tym większy jest sukces zespołu. W finale brało udział niemal 200 drużyn i 900 zawodników i zawodniczek.

W drużynie grały: Aleksandra Winszczyk i Aleksandra Niżewska (obie rocznik 2008), Julia Kwiecińska, Zuzanna Winszczyk i Maja Wlazły (rocznik 2009). Trenerem jest Patryk Kogut.

W tym roku w rozgrywkach siatkówki plażowej debiutowały Aleksandra Winszczyk i Aleksandra Niżewska. Były najmłodszymi rocznikowo zawodniczkami. W półfinałach mistrzostw województwa śląskiego młodziczek, który zostały rozegrane w Częstochowie, uplasowały się na V miejscu. Awansowały do finału mistrzostw, w którym zajęły XIII miejsce. Rywalizowały z zawodniczkami starszymi o 2 lata.

Utalentowana drużyna została nominowana w plebiscycie Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Wybierane są w nim osobistości świata siatkówki na Śląsku. Radzionkowski zespół dostał nominację w kategorii: najlepsza drużyna w minisiatkówce w sezonie 2020/2021.