Zamknij

Udany powrót po 6 latach. Wyścigi rowerowe w Radzionkowie

08:04, 16.09.2021 | esp
Skomentuj Radzionków. Najmłodsi na starcie. Fot. Dawid Szramek
REKLAMA

Około 150 osób wzięło udział w amatorskim wyścigu kolarskim MTB XCO Cider Cup. Odbył się 11 września, a trasa biegła przez Księżą Górę i Śląski Ogród Botaniczny.

– Po 6 latach udało nam się wrócić z zawodami rowerowymi na Księżą Górę. Rozegrano je w formule olimpijskiej, uczestnicy pokonywali pętlę i widzowie mogli ich obserwować w różnych punktach trasy – mówi Grzegorz Szeremeta, honorowy prezes stowarzyszenia Cidry Lotajom, organizatora Cider Cup.

Dodaje, że zawodnicy chwalili sobie i trasę, i organizację zawodów.

Są plany, by imprezę powtórzyć za rok, w terminie, który nie będzie kolidował z innymi rowerowymi zawodami.

Zawodnicy zmierzyli się w różnych kategoriach wiekowych, trasy też były różnej długości.

Wystartowało sporo dzieci, ale były i takie grupy wiekowe, gdzie startujących zgłosiło się niewielu.

W kategorii chłopców w wieku 5-6 lat wygrał Aleksander Stańczyk z Tarnowskich Gór, wśród dziewczynek druga była Julia Zosgórnik z Tarnowskich Gór. W kategorii chłopców 7-8 lat trzecie miejsce zajął Witold Gładysz z Tarnowskich Gór, dziewczynek – I m. Karolina Połedniok z Radzionkowa, II m. Natalia Musialik, obie z Radzionkowa.

Grupa 9-10 lat chłopcy: I m. – Maciej Korab ze Zbrosławic, II – Kuba Janeczek z Radzionkowa, III – Łukasz Zosgórnik z Tarnowskich Gór. Dziewczynki wystartowały dwie, wśród nich Karolina Morawiec z Tarnowskich Gór.

Chłopcy 11-12 lat: II m. – Artur Proszowski z Tarnowskich Gór, III m. – Patryk Musialik z Radzionkowa, chłopcy 13-14 lat: I m. – Nikodem Gwóźdź z Piekar Śląskich, III m. – Bartosz Bajor ze Świerklańca. W kategorii juniorów 15-16 lat wystartował tylko Jakub Nakowski z Tarnowskich Gór.

Kategoria 17-18 lat: II m. – Mateusz Skrzypiec, III m. – Aleksander Gordon, obaj z Tarnowskich Gór, 19-22 lata: I m. – Paweł Pakuła z Radzionkowa, 23-29 lat: I m.  – Rafał Pruciak z Piekar Śląskich.

W kategorii mężczyzn 30-39 lat z naszego terenu najlepiej wypadł Adam Pawlak z Piekar Śląskich zajmując IV m., a 40-49 lat – Marcin Rozanski z Tarnowskich Gór, V m. W tej ostatniej grupie wiekowej wystartowała tylko jedna kobieta – Dominika Gola z Nowego Chechła.

[FOTORELACJA]26584[/FOTORELACJA]

[ZT]32677[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%