Zamknij

Katarzyna i Mikołaj Kowalikowie. Małżeństwo mistrzów Polski

18:31, 20.09.2021 | aj
Skomentuj Kolejne sukcesy małżeństwa Kowalików z Tarnowskich Gór. Fot. Archiwum prywatne
REKLAMA

Katarzyna i Mikołaj Kowalikowie z Tarnowskich Gór wywalczyli tytuły mistrzów Polski w klasycznym trójboju siłowym. To ich kolejne osiągnięcia w tym roku. 

 Między 17 a 19 września w Skierniewicach odbyły się XI Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym.

– Startowało 5 tarnogórzan, zrzeszonych w Kola Team Classic i reprezentujących Stowarzyszenie Centrum Formy w Dąbrowie Górniczej – mówi Mikołaj "Kola" Kowalik. 

Katarzyna Kowalik w kategorii W2 do 69 kg wywalczyła złoto i mistrzostwo Polski przekraczając barierę 300 kg i osiągając łączny wynik 327,5 kg. Ustanowiła nowe rekordy Polski we wszystkich bojach i łącznie w trójboju.

"Czwarty, a zarazem ostatni start tego roku, tym razem w trójboju siłowym klasycznym, kończę z wynikiem, który przekroczył moje oczekiwania. Marzyłam o złamaniu liczby 300 kg, a wyszło 327,5 kg: przysiad 120 kg, wyciskanie 67,5 kg, martwy ciąg 140 kg. (...) Co wyniosłam z tegorocznych startów? Coś o czym wiedziałam już wcześniej. Jeśli chcesz pokonać swoje słabości, naucz się ciężko pracować. To właśnie codzienna rutyna treningowa i żywieniowa, brak szukania wymówek, odporność na bodźce zewnętrzne i umiejętność wniknięcia wgłąb siebie, daje niezliczone możliwości" – skomentowała. 

Mikołaj Kowalik, trener całego zespołu, wrócił do domu ze złotym medalem i tytułem mistrzowskim w kategorii W2 do 105 kg. Osiągnął łączny wynik 550 kg.

Warto dodać, że to jego trzeci mistrzowski tytuł w tym roku, po mistrzostwach Polski w wyciskaniu na ławeczce leżąc i wygranej w Pucharze Polski w klasycznym wyciskaniu.

Za niecały miesiąc będzie startował w mistrzostwach Polski w kulturystyce, które odbędą się w Ostrowie Wielkopolskim. Będą to jednocześnie eliminacje do listopadowych mistrzostw świata w Hiszpanii.

– W Skierniewicach Magdalena Gładysz po pasjonującej i zaciętej walce wywalczyła złoto w kategorii W1 do 69 kg. Ukończyła zawody z wynikiem 252 kg, przełamując barierę 250 kg. Ireneusz Franusik w kategorii do 66 kg W2 zdobył złoty medal, poprawiając w martwym ciągu rekord Polski. Z kolei Tomasz Dębicki, który w pucharze Polski przegrał walkę o brąz o włos, tym razem udowodnił klasę zdobywając brąz. Poprawił rekord życiowy o 2,5 kg, czyli osiągnął wynik 202,5 kg w kat. W1 do 83 kg – podsumowuje Mikołaj Kowalik.

[ZT]32749[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZM. KaletyZM. Kalety

2 0

BRAVO Panie Mikołaju dla Pana za całokształt ostatnie ponad 20 lat i Małżonki za wyniki,Pozdrowienia z Kalety
ZM👍
05:54, 21.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%