Cidry Lotajom z Radzionkowa z podium na ultramaratonie w Lublińcu. W sztafecie kobiecy zespół wywalczył wicemistrzostwo Polski

14:08, 27.09.2021 aj
Skomentuj Reprezentanci Cidry Lotojom z Radzionkowa bardzo dobrze wypadli podczas III Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Ultramaratonie. Fot. Archiwum Cidry Lotajom Reprezentanci Cidry Lotojom z Radzionkowa bardzo dobrze wypadli podczas III Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Ultramaratonie. Fot. Archiwum Cidry Lotajom

Reprezentanci Cidry Lotajom z Radzionkowa bardzo dobrze wypadli podczas III Mistrzostw Polski Nordic Walking w Ultramaratonie. Zawody odbyły się 25 września w Lublińcu.

Zawodnicy i zawodniczki mieli pod przejścia z kijami 56 km czyli 8 rund po 7 kilometrów.

Była też sztafeta złożona z czteroosobowych zespołów.

Każdy uczestnik miał do pokonania 2 rundy po 7 kilometrów, jedna po drugiej.

Krzysztof Wilczek z Cidry Lotajom zajął III miejsce w rywalizacji mężczyzn open. Jego czas to 6:43:24.

Sztafeta damska w składzie: Aleksandra Taisner, Małgorzata Wojdanowska, Natalia Tomczyk, Marta Wojtal wywalczyła II miejsce, a tym samym wicemistrzostwo Polski w Ultramaratonie. Czas to 6:56:20.

Druga sztafeta w składzie: Irena Janoszka, Magdalena Marędziak, Grzegorz Szeremeta oraz Mariusz Nowicz wywalczyła V miejsce w sztafetach mieszanych.

Zawodnicy startowali z polany przy leśniczówce w Lublińcu, trasa biegła po leśnych ścieżkach.

Organizatorem zawodów byli:  Nordic Walking Lubliniec, Starostwo Powiatowe Lubliniec, Nadleśnictwo Lubliniec, Polskie Zrzeszenie Sędziów Nordic Walking i Hotel Zamek Lubliniec.