Zamknij

Pojechali szlakiem kuźników w Kaletach. Rajd wygrali faworyci

16:59, 05.10.2021 | J.M.
Skomentuj Zwycięzcami rajdu zostali bracia Piotr i Dawid Fronczkowie z Kalet. Na drugim miejscu uplasowali się Krzysztof i Paweł Pakułowie z Radzionkowa, zaś trzecie miejsce zajęli Karol Grzywacz i Paweł Kotarski. Puchary wręczali burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia oraz radny Krzysztof Rogocz. Fot. Jarosław Myśliwski
REKLAMA

Bracia Piotr i Dawid Fronczkowie wygrali VIII rajd rowerowy na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". Dotarcie do wszystkich punktów kontrolnych zajęło im 1 godzinę i 8 minut. Przejechali 27 kilometrów. 

Rajd odbył się w niedzielę, 26 września. Uczestnicy mieli za zadanie dotrzeć do ośmiu punktów rozmieszczonych między Jędryskiem a Zieloną i Jurną Górą a łąką trzęślicową. Tam były rozmieszczone znaczniki, które trzeba było odbić na karcie kontrolnej. Komplet znaków stanowił warunek ukończenia rajdu.

Zwycięzcy chwalili rozmieszczenie punktów kontrolnych podczas tegorocznego rajdu, które umożliwiało pokonanie dużych odległości drogami leśnymi. Poprzednio punkty usytuowano w sposób dogodniejszy dla kolarzy szosowych.

– Jesteśmy lepsi w topografii, na trasie też nieźli, ale wolimy bardziej zróżnicowane trasy – mówią zwycięzcy z Kalet. Znają świetnie tereny wokół miasta, co widać po wynikach.

Kolejni na metę dotarli Krzysztof i Paweł Pakułowie z Radzionkowa ze stratą 12 minut. Piotr i Dawid Fronczkowie przejechali 27 km, a niektórzy uczestnicy ponad 30 km.

 Rajd szlakiem kuźnic jest organizowany od 2014 r., nie odbył się tylko w ubiegłym roku, ze względu na pandemię. Bracia z Kalet wygrali 7 na 8 edycji.

– Trzy lata temu pokonali nas Krzysztof i Paweł Pakułowie. Byli lepsi o... 20 sekund – opowiadają.

Tym razem kolarze z Radzionkowa zajęli drugie miejsce z czasem 1 godz. 20 min. Trzecie miejsce na podium wywalczyli Karol Grzywacz i Paweł Kotarski, którzy dotarli na metę po 1 godz. i  22 min.

[ZT]32834[/ZT]

 

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LegionistaLegionista

2 3

Drogi Jarku ja widzę że Kalety to twoja ulubiona miejscowość, zapomniałeś ulokować Burmistrza K K w artykule. 19:37, 05.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%