Zamknij

Daleko w tyle zostawili konkurencję. Lepsi o ponad 2500 punktów

13:29, 12.10.2021 | aj
Skomentuj Zespół Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich triumfował w tegorocznej edycji  Biegowego Grand Prix Piekar Śląskich. Fot. Archiwum MOSiR Piekary Śląskie
REKLAMA

Zespół Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich triumfował w tegorocznej edycji  Biegowego Grand Prix Piekar Śląskich. To debiut placówki w biegowym cyklu. 

W niedzielę, 10 października zakończyła się tegoroczna edycja Biegowego Grand Prix Piekar Śląskich.

Po raz pierwszy rywalizowano w 5 biegach (do tej pory były 4): w parkach w Kamieniu i w Brzezinach Śląskich, na stadionie Orkana w Dąbrówce Wielkiej, przy Kopcu Wyzwolenia oraz na stadionie MOSiR na osiedlu Wieczorka.

Rywalizowano w konkurencjach biegowych oraz nordic walking, w 21 kategoriach wiekowych, indywidualnie oraz zespołowo. 

W klasyfikacji drużynowej piekarskich szkół triumfował debiutant, czyli Zespół Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich.  ZSS wyprzedził drugi zespół o 2503 pkt., co jest ewenementem w tych zawodach. Zgromadził rekordową liczbę 3551 pkt., II miejsce zajęła Miejska Szkoła Podstawowa nr 13 – 1048 pkt. a III miejsce – Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 – 686 pkt.

– Było to możliwe dzięki sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy zakupili dla szkoły 18 par kijków do nordic walking. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie są bardzo wdzięczni za pomoc. Nasza drużyna liczyła prawie 80 zawodników, a bardzo często na zawodach pojawiały się całe rodziny, które potrafiły zarówno rywalizować jak i świetnie się bawić. Jesteśmy bardzo dumni i wdzięczni, że naszą szkołę reprezentowali pani prezydent Sława Umińska-Duraj, która była bezkonkurencyjna w swojej kategorii biegowej oraz radny Andrzej Wymysło – relacjonuje nauczyciel Adam Dyrda. 

Indywidualnie wszystkie edycje tegorocznego GP wygrywali: Kacper Wegner, Filip Włoka, Stella Budkowska oraz Sara Budkowska.

Oprócz sukcesu drużynowego zawodnicy szkoły wywalczyli przysłowiowy "worek" medali, stając na podium zarówno podczas poszczególnych wyścigów, jak i w klasyfikacji generalnej.

– Ich radość, entuzjazm i sportowe okrzyki napędzały nas do kolejnych startów i zapewniały świetną atmosferę. Chcemy podziękować organizatorom: MOSiR Piekary Śląskie, Młodzieżowej Radzie Miasta oraz Stowarzyszeniu "Lecymy Durś" za współpracę, życzliwość i uśmiech dla naszych podopiecznych, dla których start w Grand Prix był wielkim przeżyciem – podkreśla Adam Dyrda. 

[ZT]33039[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%